Kadroya Alınan Taşeron İşçiler Ek Zam Talep Ediyor

Ekonomide yaşanan hareketlilik ve TL'nin döviz kurları karşısında değer kaybetmesi karşısında kadroya alınan taşeron işçiler ek zam talebinde bulundular. Detayları haberimizde aktarıyoruz.

EKONOMİ 16.09.2018, 23:21
Kadroya Alınan Taşeron İşçiler Ek Zam Talep Ediyor

24 Haziran seçimlerinin ardından Türkiye ekonomik anlamda oldukça hareketli günler geçirdi. 

Bu süreçten sonra ABD'nin çok sayıda ülkeye ticaret savaşı açması ve Türkiye ile papaz Brunson krizi yaşaması Türk Lirasının değer kaybetmesine neden olmuştu. Bu alanda hükümetin para piyasalarını normale döndürme çabaları devam ederken kadroya alınan taşeron işçiler ekonomik anlamda bazı taleplerde bulundular. 

KADROYA ALINAN TAŞERON İŞÇİLER EK ZAM İSTİYORLAR

Kamu kurumlarında kadroya alınan taşeron işçiler son dönemlerde yapmış oldukları açıklamalar ile ek zam talebinde bulunuyorlar. Bu konuda son gelişmeler ise Türkiye Şişecam Fabrikalarında çalışan işçilerden geldi. Şişecam işçileri yapmış oldukları açıklamalarında idari personele yüzde 4.5 zam yapıldığını ifade ettikleri açıklamalarında kendilerinin de yaşadıkları kayıpların, sözleşme öncesinde telafi edilmesini istiyor. Bazı Şişecam işçileri yapmış oldukları açıklamalarında gıda ve temel ihtiyaçlarda yaşanan yüksek zamları dile getirerek ek zam talebini yineledi. 

Ayrıca söz konusu talebe dair yapılan açıklamalarda yapılan zamların enflasyon karşısında ezildiğini ve ek zammın hakları olduğunu söyledi. Bu konuda işçi sendikalarına çağrıda bulunan işçiler adım atılmasını ve ek zam taleplerinin yerine getirilmesini istiyorlar. 

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (3)
Taşeron 1 yıl önce
sendi̇kalar ayakta uyuyor çünkü i̇şleri̇ne öyle geli̇yor :(
iller bankası 1 yıl önce
iller bankası taşeron çalışanlar kadro beklemekte.
Adem 1 yıl önce
Allah yardımcımız olsun.