Kamu bankaların yeni destek paketi! 100 bin liraya kadar nakit verilecek

Kamu bankaların yeni destek paketi! 100 bin liraya kadar nakit verilecek

Kamu bankaları tarafından yeni destek paketi devreye alındı. Bu doğrultuda bankalar KOBİ'lere yönelik 100 bin liraya kadar Mikro İşletmeler Destek Paketini hayat geçirdi ve kredinin KGF teminatlı, 48 aya kadar vade ve yıllık yüzde 11,5 faizle kullandırılacağı cirosu 3 milyon liraya kadar olan firmaların yararlanabileceği vurgulandı.

Kamu bankaları tarafından KOBİ'lere yönelik yeni destek paketi hayata geçirildi.

Bu doğrultuda KOBİ'lere yönelik 100 bin liraya kadar Mikro İşletmeler Destek Paketi kamu bankaları tarafından devreye alındı. 

3 MİLYONA KADAR CİROSU OLANLAR YARARLANABİLİR

Ayrıca söz konusu kredi paketinde kredinin KGF teminatlı, 48 aya kadar vade ve yıllık yüzde 11,5 faizle kullandırılacğaı belirtildi.

Bunun yanı sıra bu krediden 3 milyon liraya kadar olan firmaların yararlanabileceği belirtildi.

Mikro İşletmeler Destek Paketinin detayları paylaşıldı. Reel sektöre sağladıkları desteği pandemi döneminde de kesintisiz olarak sürdüren kamu bankalarınca, Mikro İşletmeler Destek Paketi uygulamaya alınıyor.

Mikro İşletmeler Destek Paketi ile KOBİ'lerin başta maaş ve kira ödemeleri olmak üzere; temel maliyetlerinin karşılaması böylelikle KOBİ'lerin finansman ihtiyaçlarını giderilmesiyle beraber nakit desteği sağlanarak tedarikçileri ile aralarındaki nakit akışının korunması hedeflendi.

AZAMİ LİMİT 100 BİN LİRA

Kamu bankaları tarafından ortak bir açıklama yapıldı ve bu açıklamada 1 milyon TL'nin altında ciroya ulaşan işletmelere 50 bin TL'ye kadar limit açılan kredide, 1 milyon TL ile 3 milyon TL arasında ciroya ulaşan işletmelerin azami kredi limiti ise 100 bin TL olacağı vurgulandı.

Firmaların kredi limitinin en fazla yüzde 10'u nakit olarak serbest kullanıma bırakılacak, en az yüzde 90'lik kısmı ise işletme giderlerinin finansmanı amacıyla 3. kişilere ve satıcılara havale-EFT ve kurumsal kart üzerinden ödeneceği belirtilen açıklamada bu sayede yeni destek paketi ile işletmelerin maaş ve kira gibi temel giderleri karşılanmış olacağı ifade edildi.

Mikro İşletmeler Destek Paketi kapsamında Nakit İşletme Kredisi'nin yanı sıra firmalar, kurumsal kart, doğrudan borçlandırma sistemi (DBS), tedarik zinciri finansmanı mal alımına yönelik teminat mektubu (TZF), güvenceli çek, nakit çekimine kapalı kurumsal kredili mevduat hesabı ürünleri üzerinden Nakit İşletme Kredisi kullanabilecek.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.