Kamu İşçilerine En Az 628 TL Ek İkramiye Ne Zaman Ödenecek?

Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan işçilere ek ikramiye ödemesi yapılacak. Aralık ayında kamu işçilerinin hesaplarına yatırılacak olan işçi ikramiyelerine dair tüm ayrıntılar haberimizde.

EKONOMİ 14.11.2018, 19:19
Kamu İşçilerine En Az 628 TL Ek İkramiye Ne Zaman Ödenecek?

Kamu kurumlarında çalışan işçilere Aralık ayında 628 TL ek ikramiye ödemesi gerçekleştirilecek. İşte o ikramiye ilişkin detaylar, 

Kamu kurumlarında çalışan kamu işçilerine düzenli olarak her yıl ödenen tediye ikramiyesi kapsamında yapılacak olan ödemelerin son taksitlerinin ödemeleri planlandı. 

KAMU İŞÇİLERİNE 628 TL İKRAMİYE

Bilindiği üzere tediye ikramiyesi devlette çalışan tüm işçilere iki maaş karşılığında ödeniyor. Yılda 4 taksit halde ödenen ikramiyelerin son taksiti ise Aralık ayında yatırılacak. Ancak bu ödeme her kamu kurumunda çalışan işçilere ödenmiyor. Ödeme alacak olan işçilerin ikramiye tutarları maaşlarına göre düzenlenecek ve en az 628 TL olarak ödenecek. 7 Aralık tarihinde yapılacak ödemelere göre en az 2 bin 29 net maaş alan bir kamu işçisine 628 TL ikramiye ödemesi yapılacak. 2 bi 500 TL ikramiye alan bir işçi 728 TL, 3 bin TL alan bir işçi ise 929 TL ilave tediye ödemesi alacak.

Cumhurbaşkanlığı kararnamesinde yer alan karara göre devlete bağlı kurumlarda görevli bazı kamu işçilerine tediye ikramiyesi ödemeleri yapılıyor. İki maaşın dört takside bölünmesi şeklinde yapılan ödemelerin son taksiti ise 7 Aralık tarihinde ödenecek. Kadroya alınan taşeron işçilerine de ödenen bu ek ikramiye de ise taşeron işçiler ilk kez 8 Haziran tarihinde ödendi. Kamuda çalışan işçilere sağlanan bu ek ikramiye ödemeleri belediyelere ait şirketlerde işe kadroya alınan işçilere ödenmiyor.

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (0)