banner731

Kamu Maaş Ödemelerinde Yeni Önlemler Alınıyor

Kamuda 3 milyon kişinin çalışması ve buna göre maaş ödemelerinde yaşanabilecek suistimallerin göz önüne alınmasına yönelik olarak yeni önlemler alınıyor. Maliye aldığı kararla beraber maaş suistimalinin önüne geçebileceğini ifade ediyor.

EKONOMİ 06.02.2017, 12:06
Kamu Maaş Ödemelerinde Yeni Önlemler Alınıyor

Maliye Bakanlığının aldığı kararla berar kamuda çalışan 3 milyon kişinin maaş ödemeleri kontrol altına alınacak. Belirtilen detaylara göre kamu maaş ödemelerinde yaşanacak suistimal ve aksaklıkların göz önünde bulundurularak yeni kararlar alınacak.

Harcama birimlerinin internet ortmaında e-posta veya kağıt ortamında bulunacak personel maaş ödemeleriyle alakalı olan listeler gönderilmeyecek ve böylece yapılacak herhangi bir dolandırıcılığın önüne geçilmiş olacak.

Maliye Bakanlığı'nın 2017 yılı performans programında konuyla ilgili açıklamasında ise "KBS üzerinden yürütülen maaş ödemelerine ilişkin banka listelerinin, Bakanlığımız bilgi işlem merkezinden maaş ödemesini yapan bankaların bilgi işlem merkezlerine elektronik ortamda aktarılmasına ilişkin Kamu Personeli Elektronik Maaş Ödeme Sistemi projesi başlatılmıştır. Bu gösterge ile maaş banka listelerinin elektronik ortamda bankalara gönderilmesi uygulamasına dahil edilen bankaların oranı takip edilecektir" ifadelerine yer verildi.

Alınan bu kararlar doğrultusunda Maliye Bakanlığı tarafından büyük bir sorununda ortadan kalkabileceği bildirildi.

Kamupersoneli.net | ANKARA

Yorumlar (0)