Kamuda Çalışan İşçilere En Az 628 TL Ek İkramiye Verilecek

Kamu işçileri Aralık ayında ödenecek olan ilave tediyelere çevrildi. Taksit olarak yapılan ödemelerin son taksitlerinin yatırılmasını bekleyen kamu işçileri için ise en düşük ödemelerin 628 TL olarak yapılması bekleniyor.

EKONOMİ 07.10.2018, 21:09
Kamuda Çalışan İşçilere En Az 628 TL Ek İkramiye Verilecek

Kamu işçilerine her sene bir aylık maaşları kadar ilave tediye ödemesi yapılıyor. Bu ödemeler işçilerin çıplak maaşlarına göre hesaplanıyor ve taksitler halinde ödeniyor. 

Kamuda kadroya geçen taşeron işçilere de ödenmeye başlanan ilave tediye ödemelerinin son taksiti ise 7 Aralık tarihinde ödenecek. Bu çerçevede yapılacak olan ödeme detaylarını sizlere aktarıyoruz. 

KAMU İŞÇİLERİNE EK İKRAMİYE ÖDEMELERİ

Ekonomi de yaşanan gelişmeler ve enflasyon oranlarının artması vatandaşların alım güçlerini etkiledi. Bu çerçevede kamuda çalışan işçiler bu dönemlerde ek ikramiye tutarlarına dair araştırma içine girdiler. Bu yıl Cumhurbaşkanı kararıyla bir aylık ilave tediye ödenmesi kararlaştırıldığı için kamu işçileri toplamda iki aylık yani 52 günlük ücretleri tutarında ilave tediye alacaklar. 52 günlük ödemeler 4 taksit halinde yapılıyor yani ödemelerin 39 günlük kısmı tamamlanırken yalnızca 13 günlük ödemeler kaldı. Bu ödemelerde 7 Aralık tarihinde ödenecek. 

Kamuda kadroya geçen taşeron işçiler ilave tediyenin ilk taksiti ödenirken henüz kamu işçisi statüsünde olmadıkları için ilave tediyenin ilk taksitini alamadılar. Kadroya geçen taşeron işçilerine ilave tediyeler ilk kez 8 Haziran’da 13 günlük ücretleri olarak ödendi. Ancak belediyelerde taşeron işçi olarak çalışırken belediyelere ait şirketlerde işe başlayan işçilere bu ilave ikramiyeler ödenmiyor. Buna göre kamu kurumlarında kamu işçisi haline gelen işçiler ilave tediye alabiliyor. 

İlave tediye yani ek ikramiye tutarları da belli oldu. 7 Aralık tarihinde yapılacak ödemelere göre en az 2 bin 29 net maaş alan bir kamu işçisine 628 TL ikramiye ödemesi yapılacak. 2 bi 500 TL ikramiye alan bir işçi 728 TL, 3 bin TL alan bir işçi ise 929 TL ilave tediye ödemesi alacak. 

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (1)
X 10 ay önce
1 Allahin kuluda cikip belediyeler neden tediye alamiyor demiyor hadi aciklamasi yapildi diyelim, neden en cok taseron kadroya geciste belediyeler dillendirilerek kadronuz hayirli olsun denildi.