Katma Değer Vergisi (KDV) Borçlarına 60 Ay Taksit İmkanı Sağlanacak

Zor durumda bulunan ve vergiye uyumlu olarak kabul edilen mükelleflerin durumlarının zorluk derecelerine göre borçlarının 60 aya kadar taksitlendirilmesine yönelik olarak yapılan düzenleme içerisine KDV'nin dahil edileceği belirtiliyor.

EKONOMİ 03.04.2018, 09:44
Katma Değer Vergisi (KDV) Borçlarına 60 Ay Taksit İmkanı Sağlanacak

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde kabul edilen Katma Değer Vergisi (KDV) 12 ay içerisinde ödenmediği taktirde iade edilmesini öngören düzenlemelerden vazgeçen Maliye Bakanlığı'nın birikmiş olan KDV alacaklarına ödeme kolaylığı sağlanacağı açıklandı.

Zor durumda bulunan ve vergiye uyumlu olarak kabul edilen mükelleflerin durumları zorluk derecelerine göre borçlarının 60 aya kadar taksitlendirilmesine yönelik olarak 25 Şubat tarihinde yapılan düzenlemenin kapsama KDV'nin alınacağı belirtiliyor...

Piyasada yaşanan nakit sıkışıklığının aşılası adına farklı önlemler alan ekonomi yönetimi birikmiş olan vergi borçlarının ödenmesini kolaylaştırmaya hazırlanmakta ve bu konuda ilk adımın KDV alacakları için atıması planlanmakta.

Şirketle tarafından devredilen KDV alacaklarının 12 ay içerisinde ödenmemesi durumunda iade edilmesine yönelik düzenlemeden son dakikada verilen önergelerle vazgeçildiği bilinmekteydi. Tasarı kamu oyuna ilk duyurulduğu süreçte reform niteliğinde değişiklik öngören en önemli düzenlemenin indirim yoluyla beraber giderilemeyen sonraki dönemde devreden katma değer vergisinin mükellefe iade edilmesinin önünün açılabileceği belirtilmişti.

Kamupersoneli.net I ANKARA

Yorumlar (0)