Kendi İşini Kuran Gençlere 25 Bin Liralık Avantaj !

18 ve 29 yaş aralığındaki genç girişimciler çifte teşvik kapsamında Haziran ayından sonra kendi işini kuran genç girişimciler bir yıl boyunca sosyal güvenlik primi ödemeyecekler. Bunun yanı sıra 75 bin liraya kadar olan kazançları 3 yıl süreyle vergiden muaf tutulacak.

EKONOMİ 18.10.2018, 16:03 Batuhan
Kendi İşini Kuran Gençlere 25 Bin Liralık Avantaj !

PRİM TEŞVİKİ GETİRİLDİ

Kendi işini kuran genç girişimcilere iki yıldır uygulanan vergi muafiyetinin üzerine bu yıl ise prim teşviki de eklendi. Konu ile ilgili olarak tüm detayları okuyucularımızla paylaşıyoruz...

Gelir Vergisi Kanunu'nun, vergi muafiyetinden, ilk defa gelir vergisi mükellefi ile ve mükellef olduğu tarihte 29 yaşını doldurmayanlar yararlanabileceklerdir. Bu konu hakkında Habertürk Gazetesinden Ahmet Kıvanç'ın aktardıklarına göre genç girişimciler, faaliyete geçen kazanımlar ile birlikte gelir elde etmek için 75 bin liraya kadar olan gelir vergisinden muaf tutulacaklardır.

Vergiler ödeneği, 75 bin lira tutarındaki kazanç için toplam 17 bin 130 lira tutarında karşılığı bulunuyor. Buna göre genç girişimciler ilk yıl 75 bin liralık kazançları için vergiden muaf tutulmuş olacak. Ayrıca genç girişimciler sonraki iki yıl boyunca da bu tutara yakın vergiden kurtulacaklar.

25 BİN LİRA AVANTAJ

1 Haziran 2018 tarihinden sonra genç girişimciler, asgari fiyatlandırma için bir gelen primatlar hazine tarafından karşılanacak. Bu da 2018 yılı rakamlarına aylık 700 lira yıllık satış olarak da 8 bin 402 lira olarak teşvik sınırı geliyor. Bu durumda genç girişimciler ilk yıl toplam 25 bin 532 lira avantaj sağlayacak.

KAMUPERSONELİ.NET 

Yorumlar (0)