KİT'lerde Çalışan Taşerona Kadro Verilecek mi? Hükümet Açıkladı

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, KİT'lerde çalışan taşeron işçilere kadro verilip verilmeyeceğine ilişkin açıklamalarda bulundu.

EKONOMİ 11.12.2017, 12:17 08.02.2019, 22:54
KİT'lerde Çalışan Taşerona Kadro Verilecek mi? Hükümet Açıkladı

Uzun zamandır gündemde olan taşeron işçilere kadro verilmesi konusu, geçtiğimiz günlerde netlik kazandı. Buna göre; taşeron işçiler kadrolu işçi pozisyonunda çalışmaya devam edecekler.

Taşeron işçilerin kadrolu işçi olarak çalışmalarına ilişkin açıklama ilk önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından, ardından da Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu tarafından açıklandı. Fakat kadro tüm taşeron işçilere değil sadece kamu kurumlarında çalışan taşeron personellerine verilecek.

Belediye il özel idarelerinde çalışmayan taşeron işçiler, bulundukları kurum ve pozisyonlarda, kadrolu olarak istihdam edilecek. İl özel idareleri ve belediye çalışanları ise Kamu İktisadi Teşebbüslerinde istihdam edilecek. Bunun yanı sıra 4/C'li personeller, 4/B statüsüne geçirilecektir. Tüm bunların yanı sıra KİT personellerinin kadroya geçirilip geçirilmeyeceği merak ediliyordu. Hükümetten konuya ilişkin açıklama geldi.

KİT'LERDE ÇALIŞAN TAŞERONLARA KADRO VERİLECEK Mİ?

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, TRT Haber'de katıldığı bir programda, KİT'lerde çalışan taşeron personellerin kadroya geçirilip geçirilmeyeceği hakkında önemli değerlendirmelerde bulundu. Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek'in açıklamalarına göre; KİT'lerde çalışan taşeron personeller, kadroya geçirilmeyecek.

Konu ile ilgili olarak Başbakan Yardımcısı Mehmek Şimşek'in açıklamalarının detaylarını kamupersoneli.net olarak ziyaretçilerimizle paylaşıyoruz. 

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, KİT'lerde çalışan taşeron personellerin, kadroya geçirilmesinin son derece yanlış olacağını açıklayarak: "Örneğin Türkiye Petrolleri ne işe yarar, petrol çıkartır, kimle rekabet ediyor Shell ile rekabet ediyor, ulusulararası şirketlerle, katı kuralların olmadığı, esnek oludğu şirketlerle rekabet ediyor. Nasıl rekabet edecek?" dedi.

Konunun sadece maliyet olmadığını belirten Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, "Olay bazı hizmetlerin kaliteli bir şekilde ve süreklilik arz edecek şekilde yerine getirilmesidir. " ifadelerini kullandı.

Kamuda performansın düşük olduğunu belirten Mehmet Şimşek, özel sektörün çok daha hızlı ve verimli bir şekilde iş yaptığını belirtti. Bu kapsamda taşerona kadro konusuna sadece maliyet perspektifiyle bakılmaması gerektiğini açıkladı.

Yorumlar (122)
Ayşe Alagöz 2 yıl önce
Zaten devletin olan bu çalışanların araya taşeron girmesi hoş olmuyor. insAllah Kitlerde kadro verilmesinden yanayım. ,
Ugur 2 yıl önce
450 bin kit aileleri ile birlikte 2-3 milyon oy demek siz ayrim yaptınız bizdende size bir oy çıkmaz.
ERKAN KONAK 2 yıl önce

Sayın başkanım slm
Ben PTT Genel Müdürlüğü'nün taşeron işçi çalışanıyım. Sayın Cumhurbaşkanım açıklamasında, bütün taşeron kadroya alınacak dedi. Aldığımız habere göre PTT Genel Müdürlüğünde çalışan biz taşeronlar kadroya alınmıyor. Sayın Cumhurbaşkanımızın söylemlerini neden yerine getirmiyorsunuz. Kadro hakkımızı lütfen verin.
9 senedir çalışyom başka is de bulamam sinav da olmamalı oselestirmemi yapiyonuz
Belediye 2 yıl önce
Madem öyle sayın bakanımızı memur olarak değil de taşeron olarak çalışsın. Görelim kendine performans veren yok sonuç da. Bakalım özlük haklarına memnun olacak mi?
Faruk 2 yıl önce
Bumu sizin adeletiniz tasarön kalmıcak dediniz kitler kadroya alınsın
mağdurma 2 yıl önce
beğenmeyen arkadaşlar neyi beğenmiyorlar bir açıklasın
KİT PERSONEL 2 yıl önce
ki̇tlere kadro yanliş bi̇r hamleyse oyda yanliş bi̇r hamle olur...
Idris 2 yıl önce
Kit taseonlara kadro istiyoruz bizde bu devletin evladıyiz büyük haksızlık nekadar üzüldük asil taseron işçisine kadto vermiyorsunuz nizde sevindirir daha gec değil mahkemeye gidelim birşeyler yapalım
misafir 2 yıl önce
ptt taşeron calışanı olarak sizleri adil davranmaya davet ediyorum.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın