Kitaplarda KDV'yi Sıfıra İndiren Teklif Meclis Komisyonunda Kabul Edildi!

Kitaplarda ve dergilerde Katma Değer Vergisini sıfıra indiren kanun teklifi Türkiye Büyük Millet Meclisi Plan ve Bütçe komisyonunda kabul edildi. İşte kitap ve dergilerden alınacak KDV hakkında son detaylar.

EKONOMİ 19.02.2019, 23:38 Kerim Solak
Kitaplarda KDV'yi Sıfıra İndiren Teklif Meclis Komisyonunda Kabul Edildi!

Sosyal Hizmetler Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifinin Türkiye Büyük Millet Meclisi Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edildiği açıklandı.

Ayrıca söz konusu teklife göre emekli vatandaşlara Ramazan ve Kurban bayramlarında verilen ikramiye gelir testine tabi tutulmayacakları açıklandı.

POŞETLİ SATILANLARA KDV HARİÇ

Poşetlenerek satılan kitap ve dergilerde KDV oranı aynı kaldı.

Ancak diğer kitap ve dergilerde Katma Değer Vergisi (KDV) sıfırlanacak.

Bunların yanı sıra can ve mal güvenliğinin korunması adına aykırı olarak davranış sergileyen Sivil havacılık personeli İçişleri Bakanlığına direkt olarak bildirilecek.

Diğer yandan bu teklife göre 11 Eylül 2014 tarihinden sonra imzalanan ihale sözleşmelerine göre kamu kurum ve kuruluşlarına ait olan iş yerlerinde kıdem tazminatı ödemelerinin işveren tarafından yapılmamasına karar verildi.

1 Şubat 2019- 30 Nisan 2019 tarihleri arasında ise alınan sigortalılar ise 3 ay süre ile prim, vergi ve ücret desteği alacaklar.

Çiftçi vatandaşların borç yapılandırmasında destek artışı yapılacak.

Yorumlar (0)