Komşunuz kombiyi yakmazsa şikayetçi olabilirsiniz!

Komşunuz kombiyi yakmazsa şikayetçi olabilirsiniz!

Kış aylarının keskin soğuğu kendini iyiden iyiye hissettirmeye başladı. Durum böyle olunca, vatandaşlar Kasım ayı itibariyle yavaş yavaş kombilerini yakmaya başladı. Ancak bazı vatandaşlar, alt komşularının kombiyi yakmaması sebebiyle yeterince ısınamadıklarını belirtiyor. Ancak altı komşunuz kombiyi yakmazsa şikayetçi olabilirsiniz. Detaylar haberimizde..

Isınamayan vatandaşlar, kombiye yükselince, doğalgaz faturaları cep yakmaya başladı. Vatandaşlar da buna tepki göstermekte epey haklı.

FATURALAR YÜKSELİYOR

Genellikle apartmanlarda görülen bu olayda vatandaşlar tam olarak ısınamadıklarını ifade ediyor. Isınmayan ev sakinleri ya kombiyi daha fazla açıyor, ya da kombiye ek olarak elektrikli soba vb. cihaz kullanıyor. Bu da haliyle faturalara olumsuz olarak yansıyor.

Komşunuz kombiyi yakmazsa şikayetçi olabilirsiniz!

KANUNA AYKIRI

Ara katta olan vatandaşlar, hem üs hem de alt kattan gelen sıcaklıkla rahatlıkla ısınabiliyor. Ancak diğer komşuların kombiyi yakmaması ya da odaların peteklerini kapatması, kötü sonuçlara sebep olabiliyor. Konuyla ilgili yürürlükte bulunan 634 sayılı Kat Mülkiyeti Kanunun 18. maddesine göre, komşular, birbirlerinin haklarını çiğnememek ve hükümlere uyma konusunda karşılıklı olarak yükümlüdür.

KARŞILIKLI OLARAK YÜKÜMLÜDÜR

Konuyla ilgili 634 sayılı Kat Mülkiyeti Kanunu'nun 18. maddesinde şu ifade mevcut:

"Kat malikleri, gerek bağımsız bölümlerini, gerek eklentileri ve ortak yerleri kullanırken doğruluk kaidelerine uymak, özellikle birbirini rahatsız etmemek, birbirinin haklarını çiğnememek ve yönetim planı hükümlerine uymakla, karşılıklı olarak yükümlüdürler"

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler