Konut Alacaklara Dikkat, Tapu Harçlarında İndirim

Tapu işlemleri üzerinden binde 20 oranında alınan tapu harcı, konut ve iş yerleri için 30 Eylül' e kadar binde 15 olarak uygulanacak.

Konut Alacaklara Dikkat, Tapu Harçlarında İndirim

Tapu harcı indirimlerine ilişkin Bakanlar Kurulu kararı, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Karara göre; 

* Emlak vergisi üzerinden devir eden ve devir alan için ayrı ayrı alınan ve mevcut oranı "binde 20" olan tapu harcı konut ve işyerlerinde (kat irtifakı tesis edilmiş olanlar dahil) artık "binde 15" oranında tahsil edilecek.

* Damga vergisi ile ilgili düzenleme de yüzde 0.94 olarak uygulanan kat karşılığı veya hasılat paylaşımı ( inşaat sözleşmeleri, yapı müteahhitleri ile alt yükleniciler arasında düzenlenen inşaat taahhüt sözleşmeleri ile danışmanlık hizmet sözleşmeleri ve yapı denetimi ) hizmet sözleşmelerinden alınan damga vergisi oranı sıfırlandı.

Bahsi edilen indirim uygulaması 30 Eylül 2017 tarihine kadar uygulanacak. ( 30 Eylül 2017 de dahil olmak üzere )

Kamupersoneli.net

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE