Konut Kredisinde 240 Aya Varan Vade İmkanı

İnşaat Müteahhitleri Sanayici ve İş Adamları Derneğinin başlattığı "240 Aya Kadar Vadeli Konut Kredisi" kampanyasına Bursa'dan 6 banka dahil oldu.

EKONOMİ 20.03.2017, 13:23
Konut Kredisinde 240 Aya Varan Vade İmkanı

Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Derneği (GYODER) ve TOKİ öncülüğünde, İstanbul'da başlatılan 240 aya (20 yıl) kadar vadeli konut kredisi kampanyasının Bursa'da da uygulanabilmesi için yürütülen çalışmalar olumlu sonuçlandı.

Bu kapsamda İMSİAD Başkanı Adil Gökçadır ve yönetim kurulu üyeleri, Albaraka Türk, Halkbank, Türkiye İş Bankası, Garanti Bankası, Vakıfbank ve Ziraat Katılım Bankası yetkilileriyle bir araya geldi. Yapılan görüşmeler sonucu 6 bankanın yetkilileri, kampanyaya destek verilebileceğini aktardı.

Gökçadır, ''İnşaat, hızla ilerleyen ve geçen yıl itibarıyla dünyada yaklaşık 12 trilyon dolar ciroya ulaşan bir sektör. Ülkemizde ise 18 milyar gibi önemli bir ciro rakamını yakaladı. Hala ekonomimizin lokomotif bir sektörü. Dolayısıyla bu manada üstümüze düşeni her zaman fazlasıyla yapmaya çalışıyoruz. Sektörün mevcut ve olması muhtemel problemlerini de çözmeye yönelik çalışmalarımız var. Ülke genelinde durağanlık olsa da Bursa konut satış istatistiklerinde bir artış içinde. Bizler bu artışın sürekli olması için İstanbul’da uygulanmaya başlayan bu kampanyayı bankalarımızın desteği ve İMSİAD'ın yoğun gayretiyle Bursa'ya da taşımak istedik. Bursalı hemşehrilerimize hayırlı uğurlu olsun.''

Kamupersoneli.net

Yorumlar (0)