Köprü ve Otoyol Geçiş Ücretleri Ne Kadar Oldu?

Karayolları Genel Müdürlüğü (KGM), 1 Ocak 2018 tarihinden itibaren uygulanacak köprü ve otoyol geçiş ücretlerini açıkladı. Buna göre beklenen zam gelmiş oldu. Peki otoyol ve köprü geçiş ücretleri ne kadar oldu?

Köprü ve Otoyol Geçiş Ücretleri Ne Kadar Oldu?

Karayolları Genel Müdürlüğü (KGM) tarafından yapılan son açıklamaya göre; Köprü ve otoyol geçiş ücretlerine zam geldi. Yeni yılın gelmesiyle beraber yeniden zamlanan geçiş ücretleri ne kadar oldu? 

Karayolları Genel Müdürlüğü (KGM) yeni yılın gelmesiyle beraber yeni zammı açıkladı. 2018 yılında uygulanacak köprü ve otoyol geçiş ücret zamları belli oldu. Bu yeni zamla beraber geçişlerin eskiye oranla yüzde 10 ila 25 arası değilim gösterdiği görüldü.

2018 Otoyol ve köprü geçiş ücretleri ise bu şekilde; Gelen zamlar araç sınıflarına göre değişim gösteriyor. Artışlar yüzde 10 ila 25 arasında değişirken son zamlarla beraber boğaz köprülerinden geçiş ücreti 8.75 Türk Lirasına çıktı. Otoyollarda ise en düşük geçiş ücreti 2.5 Türk Lirası ve en yüksek ücret 25 Türk Lirası olarak belirlendi. Yeni fiyatların belirlenmesiden sonra özellikle şehir içerisinde toplu taşımaya insanların özendirilmesi hedeflenmekte. 

OTOYOLLARA NE KADAR ZAM YAPILDI?

Köprü ve otoyollarda uygulanacak yeni zamlarla beraber oranların gün yüzüne çıktığı görüldü. Boğaz köprülerinde, 1. ve 2. sınıf araç ücretlerinin ortalama olarak yüzde 25, 3. 4. 5. sınıf araç ücretlerinde ise yüzde 10 oranında bir artış söz konusu. Avrupa otoyolu (Mahmutbey- Edirne), Anadolu Otoyolu (Anadolu İstasyonu- Akıncı), İzmir Çeşme Otoyolu ve İzmir Aydın Otoyolunda, 1. sınıf araç ücretleri ortalama yüzde 25, 2. sınıf araç ücretleri ortalama yüzde 15, 3. 4. 5. sınıf araç ücretleri ortalama olarak yüzde 10 oranında bir artış yaşadı.

BOĞAZ KÖPRÜLERİNE NE KADAR ZAM GELDİ?

Diğer yandan büyük merak konusu olan Boğaz köprüleriyle alakalı olarak yapılan açıklamada; 6. sınıf motosiklet ücretlerine artış uygulandı. Ancak sınıf bir olarak tabir edilen otomobillerin geçişi 7 Türk Lirasından 8.75 Liraya çıkarıldı. En düşük otoyol geçiş ücreti ise 2.5 Türk Lirası olurken, en uzun yol geçiş ücreti ise 25 Türk Lirası oldu.

Kamupersoneli.net I ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 01 Şubat 2018, 10:00
YORUM EKLE