KOSGEB başvuru sonuçları sorgulama ekranı açıldı ! KOSGEB sonuçları nasıl öğrenilir

KOSGEB başvuru sonuçları sorgulama ekranı 25 Aralık akşam saatlerinde açıldı. Peki KOSGEB başvuru sonuçları nasıl öğrenilir? İşte detaylar...

EKONOMİ 26.12.2016, 01:51 01.02.2019, 22:27
KOSGEB başvuru sonuçları sorgulama ekranı açıldı ! KOSGEB sonuçları nasıl öğrenilir

KOSGEB başvuru sonuçları sorgulama ekranı 25 Aralık akşam saatlerinde açıldı. Peki KOSGEB başvuru sonuçları nasıl öğrenilir? İşte detaylar.

Yüzbinlerce esnaf tarafından merakla beklenen KOSGEB Sıfır Faizli İşletme Kredisi Kredi Faiz Desteği başvuru sonuçları sorgulama ekranı açıldı. KOSGEB faizsiz kredi sonucu öğrenmek isteyenler aşağıdaki bağlantıyı kullanabilir.  KOSGEB kredi desteğine toplamda 244 bin 980 kişi başvuru yapmıştı. KOSGEB başvuru sonuçları kamupersoneli.net internet adresimizde...KOSGEB BAŞVURU SONUÇLARI NASIL ÖĞRENİLİR?

Sıfır faizli KOSGEB faizsiz kredi sonucu öğrenmek çok basit. Haberimizdeki bağlantıya tıklayacak kullanıcılar, önlerine gelen sayfaya kullanıcı adı ve şifre bilgilerini girerek KOSGEB kredi sonuçlarını öğrenebilecekler.

Bakan Özlü, başvuru rakamlarına ilişkin, "İl kotalarına göre 15 bin KOBİ'nin 50 bin liralık faizsiz kredi alabileceği destek programına, 3 gün içinde toplamda 244 bin 980 kredi faiz başvurusu yapıldı. Söz konusu 50 bin lira kredi faiz desteği, 2016 bütçesinden kullandırılacağı için süre uzatımına gidilmedi, ancak KOSGEB veri tabanına kayıt yaptıran ve beyanname güncelleyen KOBİ'ler, 2017 desteklerinden daha rahat ve hızlı bir şekilde faydalanabilecek." dedi.

Başvuruların alınmasının ardından değerlendirme sürecinin başladığını belirten Özlü, değerlendirmelerin nasıl yapılacağıyla ilgili olarak da "Başvuruda bulanan işletmelerin sıralaması, yazılımla otomatik yapılacak. Her il için Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre il kotası belirlenecek. İşletmeler ölçeklerine göre 'mikro, küçük, orta' olarak sıralanacak." ifadesini kullandı.

KOBİLER KREDİLERİ NE ZAMAN KULLANABİLECEK?

İşletmelerin ölçeğine göre yapılan değerlendirmede, KOBİ'ler arası sıralamanın eşit olması halinde nasıl bir yol izleneceğini de anlatan Özlü, "KOBİ bilgi beyannamesinde yer alan yıllık i?ş birimi sayısı fazla olan işletmeler, bu veriye göre yıllık i?ş birimi sayısının eşit olması halinde de KOBİ bilgi beyannamesinde yer alan net satış hasılatı yüksek olan işletmeler lehine sıralama yapılacak. Büyük ölçüde mikro işletmeler desteklenecek. Puanlama kriterlerine göre, üretime ve istihdama katkı sağlayan işletmelere öncelik verilecek." değerlendirmesinde bulundu.

 

Yorumlar (2)
Rıza yıldız 3 yıl önce
KOSGEB kıtası.başvuru sonucun öğrenmek istiyorum
Hatice İbibik 2 yıl önce
KOSGEB kıtası.başvuru sonucunu öğrenmek istiyorum