KOSGEB'den Genç Girişimcilere 50 Bin TL Hibe, 100 Bin TL Kredi İmkanı

KOSGEB tarafından gen girişimcilere destek veriliyor. Bu bağlamda 50 bin TL hibe ve 100 bin TL geri ödemeli kredi veriliyor. Konu ile ilgili olarak verilen desteğin detaylarını okuyucularımızla paylaşıyoruz...

KOSGEB'den Genç Girişimcilere 50 Bin TL Hibe, 100 Bin TL Kredi İmkanı

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) tarafından çeştili projeler gerçekleştiriliyor. Bu projeler kapsamında KOSGEB tarafından girişimci gençlere destek veriliyor.

Bu desteklere göre girişimci gençlere 50 bin TL hibe ve 100 bin TL geri ödemeli kredi verilecek. KOSGEB tarafından verilecek olan destek hakkında detayları kamupersoneli.net olarak okuyucularımızla paylaşıyoruz...

KOSGEB'DEN GİRİŞİMCİLERE DESTEK

1990 yılında kurulmuş olan KOSGEB hibe ve destek kredileriyle pek çok kişiye yardımcı oluyor. Küçük veya orta ölçekli işletmeler KOSGEB tarafından destek alabiliyor. Bu destek kapsamında bu işletmelerin üretim kapasitelerini artırmak, AR- Ge konusunda uzmanlaşmak kurumsal olmak gibi özellikleri taşıyor olmaları gerekmektedir.

KOSGEB tarafından bu girişimcilik desteği hakkında bir açıklama yapıldı. Girişimcilik desteği hakkında yapılan açıklamada "Bu programın amacı, ekonomik kalkınma ve istihdam sorunlarının çözümünün temel faktörü olan girişimciliğin desteklenmesi, yaygınlaştırılması ve başarılı işletmelerin kurulmasını sağlamaktır." ifadeleri kullanıldı.

KOSGEB tarafından verilen desteğe Uygulamalı Girişimcilik Eğitimini tamamlayan girişimcilerin kurdukları işletmeler ile İŞGEM’de yer alan İşletmeler (sahip veya ortaklarının Uygulamalı Girişimcilik Eğitimine katılım şartı aranmaksızın) başvuru yapabilir.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 30 Ocak 2019, 19:50
YORUM EKLE