KOSGEB Kredisine Başvuracaklara Yeni Dönem Müjdesi!

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi (KOSGEB) Başkanı Recep Biçer, yaptığı açıklamayla beraber KOSGEB kredisinde yeni dönemin başladığını ifade etti.

EKONOMİ 06.02.2017, 13:32 06.02.2017, 14:31
KOSGEB Kredisine Başvuracaklara Yeni Dönem Müjdesi!

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi (KOSGEB) Başkanı olarak görev yapan Recep Biçer, Girişimcilik Destek Programı içerisinde yeni düzenlemeler yaptıklarını ifade ederek KOSGEB kredisinde yeni bir dönemin başladığına vurgu çekti.

KOSGEB başkanı Recep Biçer konuyala alakalı olarak yapıtğı açıklamada ;"1 Şubat'ta başlayan yeni süreçle birlikte daha önceden KOSGEB onaylı uygulamalı girişimcilik eğitimlerini tamamlayıp sertifikasını alan girişimcilerin, işletmelerini açtıktan sonra KOSGEB'e başvuru yapma şartını yürürlükten kaldırdık. Yeni süreçte girişimcilerin iş yerlerini açmadan KOSGEB'e müracaat edebilecekleri şekilde kurguladığımız uygulama başladı." ifadelerini kullandı.

GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ

Recep Biçer Türkiye'de girişimciliğin arttırılmasına ve olanak sağlanmalarıyla alakalı olarak "Girişimcilik Destek Programı"nı değerlendirdi. Türkiye'de girişimcilik kültürünün yaygınlaştırılması ve başarılı olan işletmelerin kurulmasını hedeflediklerini belirten Biçer'in bu çerçeve içerisinde girişimcilerin iş kurma konularında bilgi sahibi oldukları ve bu süre içerisinde rol ve sorumluluklarının farkında olmaları istenildi.

Ayrıca Recep Biçer'in Girişimcilik Destek Programıyla alakalı olarak yeni düzenlemeler yapıldığına dikkat çekerek; "1 Şubat'ta başlayan yeni süreçle birlikte daha önceden KOSGEB onaylı uygulamalı girişimcilik eğitimlerini tamamlayıp sertifikasını alan girişimcilerin, işletmelerini açtıktan sonra KOSGEB'e başvuru yapma şartını yürürlükten kaldırdık. Yeni süreçte, girişimcilerin iş yerlerini açmadan KOSGEB'e müracaat edebilecekleri şekilde kurguladığımız uygulama başladı." açıklamasını yaptı.

3 BAŞVURU HAKKI TANINACAK

Uygulamanın detaylarıyla alakalı olarak bazı ifadelerde bulunan Recep Biçer, oluşturulan kurulların neticesinde işletmelerini kurmadan KOSGEB'e müracaat eden girişimcilerin başvuru formlarının, kurulacak işletmelerin sürdürülebilirlik, karlılık ve potansiyel sektörel fırsatlar gibi konuların ele alınacağı ifade edildi. 

Recep Biçer, başvurusu onaylanan girişimci adaylarının, ise 90 gün içinde işletmesini kurarak, KOSGEB veri tabanına kayıt yaptırmaları ve taahhütname imzalaması gerektiğinin altını çizdi.

Kamupersoneli.net | ANKARA

Yorumlar (0)