KOSGEB Sıfır Faizli 50 Bin TL Kredi Desteği Sonuçları Açıklandı

Başbakan Binali Yıldırım KOSGEB sonuçlarına ilişkin AK Parti Grup Toplantısında kredi verme işlemlerinin başladığını belirtmişti. Bugün ise KOSGEB sonuçlarının açıklandığı ifade edildi.

EKONOMİ 01.03.2017, 13:44 04.02.2019, 16:34 Batuhan
KOSGEB Sıfır Faizli 50 Bin TL Kredi Desteği Sonuçları Açıklandı

Başbakan Binali Yıldırım dün gerçekleştirilen AK Parti Grup Toplantısında KOSGEB sonuçlarına ilişkin çeşitli açıklamalarda bulunmuştu. Başbakan Yıldırım açıklamasında KOSGEB kredilerinin verilmesi hakkında kredi verme işleminin başladığını ifade etmişti. Başbakan Yıldırım'ın açıklaması ise şöyle olmuştu;

"KOSGEB aracılığı ile küçük ve orta ölçekli işletmelere gerekli şartları sağalmaları halinde kredi vereceğimizi duyurmuştuk.

Bu bağlamda başvuran 460 bin 167 işletmeye bu krediyi verme kararı aldık. KOSGEB şartları sağlayan bu kadar işletmeye kredi verecek. Kredi verme işlemi bugün başlıyor.

Ödemeler işletmenin yıllık cirosuna 20 bin ile 50 bin arasında değişiyor. İlk yıl ödeme yok. Geri kalan 2 yılda faiz yok. Aldığın parayı ödüyorsun eşit taksitlerle."

KOSGEB SONUÇLARI AÇIKLANDI 

KOSGEB sıfır faizli 50 bin TL kredi sonuçları KOSGEB'in resmi web adresi üzerinden bugün açıklandı.

Yorumlar (2)
celal 2 yıl önce
ne açıklanmış anlamadım herkes ikişer defa aldı bizim yine yok yine yok ihtiyacımız varya yine yok....
Kerem 2 yıl önce
Neymiş küçük esnafa kredi desteği geçin onları ya her zaman parası olana destek verdiğiniz hayla devam ediyoruz aynı yoldan devam edeyim yürüyün bakayım