KOSGEB Sıfır Faizli 50 Bin TL Kredi Sonuçları Açıklandı Mı?

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü KOSGEB kredi başvurularının 27 Şubat gibi bir tarihte açıklanacağını ifade etmişti. Bakan Özlü'nün açıklamasının üzerine küçük ve orta boy işletme sahiplerinin yoğun ilgisi üzerine KOSGEB internet sitesi kitlendi.

EKONOMİ 27.02.2017, 17:23 04.02.2019, 16:24
KOSGEB Sıfır Faizli 50 Bin TL Kredi Sonuçları Açıklandı Mı?

KOSGEB sıfır faizli 50 bin TL kredi başvurusu yapan küçük ve orta boy işletme sahipleri KOSGEB internet sitesini çok fazla ziyaret ederek siteyi kilitlediler. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü'nün, 20 Şubat'ta biten başvuru sonuçlarının 27 Şubat gibi sonuçlanacağını açıklamasının ardından küçük ve orta boy işletme sahiplerinin yoğun ilgisi nedeniyle internet sitesi kilitlendi. Ayrıca KOSGEB sıfır faizli 50 bin TL kredi başvuru sonuçları henüz açıklanmadı.

BAKANLAR KURULUNUN BİTMESİ BEKLENİYOR

Hürriyet'in haberine göre KOSGEB, sonuçları açıklamak için Bakanlar Kurulu toplantısının bitmesini bekliyor.. Bakan Faruk Özlü'nün toplantıdan çıkmasının ardından kurum yetkilileri bakan ile görüşecekler. Bu kapsamda kamuoyunu bilgilendirmek üzer bir açıklama yapılacak.

KOSGEB faizsiz 50 bin TL kredi desteğini geçtiğimiz yıl başlatmıştı ve 15 bin kişiye verilmişti. 206 bin kişi de koşulları taşıdığı halde destekten yararlanamamıştı. KOSGEB kredi desteğine 10 Şubat 2017 ile 20 Şubat 2017 tarihleri arasında ikinci başvurular alındı. Konu ile ilgili olarak Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü kredi desteği değerlendirmelerin nasıl yapılacağını şöyle açıklamıştı;

"Biz bunları tıpkı üniversite sınav sonuçları gibi otomatik bir sistemle değerlendireceğiz. Önceliğimiz 1 ila 9 işçi çalıştıran, imalat sektöründeki işletmeler olacak. Bankalarla ciddi sorunlar yaşamış ve güvenlik soruşturmasını geçemeyenler hariç, şartları taşıyan herkese vermek istiyoruz. 27 Şubat gibi değerlendirmeyi yapıp, Mart ayında sisteme 10.5 milyar lira civarında taze kaynak girmiş olacak.  Şartlarımızı taşıyan firma sayısı tahminlerimizin üzerinde gelirse onu da hükümet olarak ayrıca değerlendireceğiz"

Yorumlar (0)