banner731

Kredi Derecelendirme Kuruluşu Fitch Türkiye'nin Kredi Notunu Açıkladı! "Görünüm Negatif..."

Uluslarası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings, Türkiye'nin ekomomik ve finansal son durumunu değerlendiren bir rapor yayınladı. "Türkiye ekonomisinin bu yılın sonunda yüzde 1,1 seviyesinde daralması bekleniyor."

EKONOMİ 04.05.2019, 09:28 04.05.2019, 10:30
Kredi Derecelendirme Kuruluşu Fitch Türkiye'nin Kredi Notunu Açıkladı! "Görünüm Negatif..."

"Negatif not görünümü zayıf dış finasmanı, yüksek net dış borcunu yansıtıyor"

Kredi derecelendirme kuruluşundan yapılan açıklamada, "Türkiye’nin reytingi ve negatif not görünümünü, zayıf dış finansmanını, geniş dış açık finansman gereksinimini, düşük döviz rezervlerini, yüksek net dış borcunu, yüksek enflasyonunu, ekonomik oynaklık geçmişini ve politik ve jeopolitik risklerini yansıtıyor." ifadesine yer verildi.

Açıklamada, Türkiye ekonomisinin güçlü yanlarına da değinilerek, "Reyting, güçlü kamu finansmanı, geniş ve çeşitlilik taşıyan ekonomisi, canlı özel sektörü, kişi başına gayri safi milli gelir ve aynı gruptaki ülkelerin ortalamasını üzerinde olan insani kalkınma göstergeleri ile destekleniyor." vurgusu yapıldı.

"TL'deki değer kaybı ekonomiye uyumlanıyor"

Fitch Ratings'in açıklamasında, geçen yıl yaşanan Türk lirasındaki değer kaybının ardından ekonominin uyum sağladığı belirtilerek, şu değerlendirmede bulunuldu:

"Yeniden dengelenme ve istikrar yolunda cari açık tarafında sert bir düzeltme gerekiyor. Ekonomik iyileşme görünümü, enflasyon, ekonomik politika uygulaması, bunun kamu finansmanı ve bankacılık sektörüne olan etkisi açısından dikkate değer belirsizlikler mevcut."

Açıklamada, Türkiye ekonomisinin bu yılın sonunda yüzde 1,1 seviyesinde daralmasının beklendiği, ekonominin 2020 yılında ise yüzde 3,1 büyüme ile yeniden canlanmasının beklendiği aktarıldı.

Yorumlar (13)
Kısmet üşenmez 5 ay önce
Evde çok vaktim var paketleme montaj işi yapabilirim
melek kucukkaya 5 ay önce
Evde paketleme isi istiyorum duzce merkez
Emine 5 ay önce
Bu işe çok ihtiyacım var lütfen yardımcı olun
Tuğçe 4 ay önce
Öncelikle böle bi imkan tanıdığınız için teşekkürler ev hanımıyım 27yaşındayım bu işi yapmak isterim yardımcı olursanız çok sevinirim Bursa Demirtaş’ta oturuyorum 05396879295
Aynur kaya 4 ay önce
Bende evde paketleme işi istiyorum
Aynur kaya 4 ay önce
Ben ek iş istiyom evde
Döne 4 ay önce
Ankara sincan her türlü paketleme iş ine ihtiyacım var ev bayanıyım
Döne 4 ay önce
Ankara sincan her türlü paketleme iş ine ihtiyacım var ev bayanıyım
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın