Kredi kart aidatı nasıl geri alınır? Kredi kartı aidatı nasıl alınır? Kredi kartı aidatı iadesi E devlet başvuru

Kredi kart aidatı nasıl geri alınır? Kredi kartı aidatı nasıl alınır? Kredi kartı aidatı iadesi E devlet başvuru

Hemen hemen herkesin sıkça kullandığı kredi kartlarından yıllık olarak aidat ücreti alınmaktadır. Yapılan araştırmalar sonucunda kredi kartı kullananların yarısından fazlasında 2'den fazla kredi kartı bulunmaktadır. Peki, bankaya ödediğiniz kredi kartı aidatı nasıl geri alınır? Kredi kartı aidatı nasıl alınır? Konuyla ilgili merak edilen tüm detaylar ve kredi kartı aidatı iadesi E Devlet başvuru linki haberimizde mevcut

Kredi kartı kullananlar aylık kullanarak kullandıkları kartların borçlarını ödemekle yükümlüdür. Ancak bununla birlikte her yıl kişilerden kredi kartı aidatı alınmaktadır. Peki, yıllık olarak ödenen kredi kart aidatı nasıl geri alınır? Kredi kart aidatı hakkında merak edilen detaylar

70 MİLYON KART AKTİF KULLANIYOR

Hangi banka olursa olsun, müşterilerin en çok şikayet ettikleri konuların başında kredi kartı aidatı gelmektedir. Yapılan araştırmalar gösteriyor ki, ülkemizde yaklaşık olarak 70 milyon kredi kartı aktif bir şekilde kullanılmaktadır.

ŞİKAYET YAPILIYOR

Banka müşterilerinin en çok şikayet ettiği kredi kart aidatı konusunda şikayet sayısının 100 bin aştığı gelen bilgiler arasında. Peki, banka sizden kredi kartı aidatı alıyorsa, bunu nasıl geri alabilirsiniz? Bunun için izlemeniz gereken 3 yol bulunuyor.

YAZILI OLARAK BAŞVURUN

Tercih edebileceğiniz ilk yol, bankaya yazılı olarak başvurmak,. Bunun için talebinizi dile getiren bir dilekçe yazarak bankaya iletin.

TÜKETİCİ HAKEM HEYETİNE BAŞVURUN

Yazılı olarak sunduğunuz dilekçeden bir sonuç çıkmadıysa, bir sonraki adresiniz E-Devlet olacaktır. Genel olarak kredi kart aidat ücretlerini geri almanız mümkün. Bunun için aşağıda belirtilen adrese tıklayarak Kredi kartı aidatı iadesi E devlet başvuru talebinde bulunabilirsiniz.

TÜKETİCİ HAKEM HEYETİ BAŞVURU

BANKALAR BİRLİĞİ HAKEM HEYETİ

Tercih edebileceğiniz son adres ise, yine E-Devlet aracı üzerinden Türkiye Bankalar Birliği Bireysel Müşteri Hakem Heyeti'ne başvuruda bulunmak. Bu işlemi yapmak için bankanın kartınızdan kesmiş olduğu kart aidatını gösteren bir dekont ya da çıktının elinizde olması. Aşağıda belirtilen linkten bu konu hakkında başvuruda bulunabilirsiniz. Konuyla ilgili geri dönüş 30 gün içerisinde tarafınıza yapılacak.

BANKALAR BİRLİĞİ HAKEM HEYETİ BAŞVURU

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.