Kredi kartları ile ilgili flaş uyarı: Önce ailenizin sonra ülkenin ekonomisini sarsar!

Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı, TR-AB KİK Eski Eşbaşkanı Bendevi Palandöken kredi kartı kullanımı hakkında ülke ekonomisine etkisiyle ilgili olarak dikkat çeken açıklamalar yaptı. Palandöken sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada 18 yaşını aşmamış gençlerin elinde olan kredi kartlarının ülke ekonomisinin sarsacağını dile getirdi.

EKONOMİ 27.11.2019, 18:55
Kredi kartları ile ilgili flaş uyarı: Önce ailenizin sonra ülkenin ekonomisini sarsar!

Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı, TR-AB KİK Eski Eşbaşkanı Bendevi Palandöken çocukların eskiden çıraklık yaparak para kazandığı sonrasında ise paraları kumparalarında sakladığını belirtti. 

KUMPARA YERİNE KREDİ KARTI VERİLİYOR!

Palandöken yaptığı açıklamalarda artık eskisi gibi çocukların kumparalarının olmadığını bunun yerine aileler tarafından çocuklara kredi kartı verildiğini aktardı.

AİLENİZİN BÜTÇESİNİ SARSAR!

Küçük yaştaki çocukların kredi kartı kullanımlarının sıkıntılı olduğunu dile getiren Palandöken bu davranışın önce aile bütçesini sonrasında ise ülke ekonomisini sarsacağını bildirdi.

9 YILDA YÜZDE 41 ARTTI!

"Önceden gençler ve çocuklar çıraklık yaparak para kazanmayı, kumbaralar ile para biriktirmeyi öğrenirdi." şeklinde konuşan Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı, TR-AB KİK Eski Eşbaşkanı Bendevi Palandöken, "Şimdi ise kumbara alışkanlığı yerini kredi kartlarına bıraktı. Artık reşit olmayan çocukların ve gençlerin bile elinde kredi kartları var. Kredi kartı sayısı 9 yılda yüzde 41 arttı. Kredi kartlarına yüklenmek, hatta artık 18 yaşından küçük çocukların eline bile kredi kartı vermek önce aile bütçemizi daha sonra ekonomimizi sarsar." ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)