Küçük Çocuğu Olan Annelere 400 TL Bakım Parası Desteği Sağlanıyor

Devlet küçük çocuğu olan ve çalışan annelere 400 TL bakım parası desteği sağlıyor. Peki çalışan annelerin küçük çocukları için sağlanan bu destekten faydalanmak isteyen annelerin neler yapması gerekiyor. Haberimizde aktarıyoruz.

EKONOMİ 03.10.2018, 23:44
Küçük Çocuğu Olan Annelere 400 TL Bakım Parası Desteği Sağlanıyor

Karabük Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürü Coşkun Güven yapmış olduğu bir açıklama ile çalışan annelere devlet tarafından sağlanan 400 TL bakım desteği hakkında bazı bilgilendirmelerde bulundu. 

İŞKUR tarafından hayata geçirilen bu projeden faydalanmak isteyen annelerin yapmaları gereken işlemlere dair de bilgiler veren Coşkun Güven, başvuru şartları ve sürecine ilişkin detayları aktardı. 

ÇALIŞAN ANNELERE 400 TL BAKIM DESTEĞİ

Karabük Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Coşkun Güven devlet tarafından sağlanan ve İŞKUR aracılığıyla hayata geçirilen projenin yeni başladığını bildirdi. Kadınların çalışma hayatında daha fazla yer almaları ve iş hayatında ki varlıklarını sürdürebilmeleri için başlatılan bu projenin 2 ve 5 yaş arasında ki çocuklar için geçerli olduğunu bildirildi. Bu kapsamda çalışan anne 2-5 yaş arasındaki çocuğunun kreşe veya gündüz bakımevine devam etmesi halinde, kurs veya program süresince aylık 400 TL bakım desteğinden de yararlanabilecek.

Bu destekten faydalanmak isteyen annelerin sağlamaları gerektiği şartlara da değinen Coşkun Güven bu imkandan yararlanılabilmesi için kişilerin , sanayi sektöründeki mesleki eğitim kurslarına ve imalat sektöründeki işbaşı eğitim programlarına katılmalarının gerektiğini ifade etti.

BAŞVURULAR İŞKUR'A YAPILACAK

Söz konusu 400 TL bakım desteğinden faydalanmak isteyen annelerin başvurularını nasıl yapacağı hakkında da bilgi veren Karabük Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Coşkun Güven'in açıklamaları şu yönde. 400 TL bakım desteğinden yararlanmak isteyen anneler çocuklarına ait nüfus cüzdanıyla, kreş ve gündüz bakımevi faturası ve istenilen belgelerle birlikte kurs programı düzenleyen Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğüne veya hizmet merkezlerine müracaatlarını yapabilecekler. 

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (0)