Kurban Bayramı ve Arefe Günü PTT Kargo Şirketleri Çalışıyor Mu / Açık Mı?

Kurban Bayramı tatilinin 9 gün olması çalışanlar için uzun bir tatil sevinci yaratırken kurumların tatil süreleri ve mesai başlangıç tarihleri de merak konusu oldu. Peki, Kurban bayramında PTT kargo şirketleri açık mı?

Kurban Bayramı ve Arefe Günü PTT Kargo Şirketleri Çalışıyor Mu / Açık Mı?

PTT şubeleri de kamu kurumları içerisinde yer aldığı için resmi tatil günleri kurum tarafından aynı şekilde uygulanmaktadır. Yani hükümet tarafından açıklanan 9 günlük tatil programı PTT şubeleri ve çalışanları içinde geçerlidir. 

Bu nedenle PTT şubeleri Kurban Bayramı arefe gününde yarım gün çalışacak. Bunun ardından PTT şubeleri de bayram tatiline girecek. PTT şubeleri Kurban Bayramı tatilinin bitiş tarihi olan güne kadar kapalı olacak. PTT şubeleri tatil sonrası mesaiye 27 Ağustos 2018 Pazartesi günü itibari ile başlayacak. 

Bayramda Kargo Açık Mı?

Hayır, bu sene bayramda kargo şirketleri de 9 gün tatil yapma kararı aldı. Yani kargo şirketleri de PTT gibi resmi tatil günü itibari ile kapanacak ve ardından yine 27 Ağustos Pazartesi günü çalışmaya başlayacak. Kargolar 18 Ağustos Cumartesi günü çalışacak. Ancak kargolar arefe günü kapalı olacak ve hizmet vermeyecek. 

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 30 Ocak 2019, 22:33
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ptt personeli2
Ptt personeli2 - 10 ay Önce

Zaten sabah aksam yatiyoruz
Keske biraz daha calissak 9 gun cok fazla

Ptt personeli
Ptt personeli - 10 ay Önce

Hayır durum hiç öyle değil.Yaptığınız haber yanlış. Çünkü bugün itibariyle ptt nin arefe günü yarım gün çalışacağı bildirildi.

remzi
remzi - 10 ay Önce

kurban bayramında işsizlik maaşları arifeden yatarmı ptt çalısanlarına sorum

dincer
dincer - 5 ay Önce

ptt yarin acik ki