Kurban Bayramı ve Arefe Günü PTT Kargo Şirketleri Çalışıyor Mu / Açık Mı?

Kurban Bayramı tatilinin 9 gün olması çalışanlar için uzun bir tatil sevinci yaratırken kurumların tatil süreleri ve mesai başlangıç tarihleri de merak konusu oldu. Peki, Kurban bayramında PTT kargo şirketleri açık mı?

EKONOMİ 17.08.2018, 10:30 30.01.2019, 22:33
Kurban Bayramı ve Arefe Günü PTT Kargo Şirketleri Çalışıyor Mu / Açık Mı?

PTT şubeleri de kamu kurumları içerisinde yer aldığı için resmi tatil günleri kurum tarafından aynı şekilde uygulanmaktadır. Yani hükümet tarafından açıklanan 9 günlük tatil programı PTT şubeleri ve çalışanları içinde geçerlidir. 

Bu nedenle PTT şubeleri Kurban Bayramı arefe gününde yarım gün çalışacak. Bunun ardından PTT şubeleri de bayram tatiline girecek. PTT şubeleri Kurban Bayramı tatilinin bitiş tarihi olan güne kadar kapalı olacak. PTT şubeleri tatil sonrası mesaiye 27 Ağustos 2018 Pazartesi günü itibari ile başlayacak. 

Bayramda Kargo Açık Mı?

Hayır, bu sene bayramda kargo şirketleri de 9 gün tatil yapma kararı aldı. Yani kargo şirketleri de PTT gibi resmi tatil günü itibari ile kapanacak ve ardından yine 27 Ağustos Pazartesi günü çalışmaya başlayacak. Kargolar 18 Ağustos Cumartesi günü çalışacak. Ancak kargolar arefe günü kapalı olacak ve hizmet vermeyecek. 

Yorumlar (4)
Ptt personeli2 1 yıl önce
Zaten sabah aksam yatiyoruz
Keske biraz daha calissak 9 gun cok fazla
Ptt personeli 1 yıl önce
Hayır durum hiç öyle değil.Yaptığınız haber yanlış. Çünkü bugün itibariyle ptt nin arefe günü yarım gün çalışacağı bildirildi.
remzi 1 yıl önce
kurban bayramında işsizlik maaşları arifeden yatarmı ptt çalısanlarına sorum
dincer 10 ay önce
ptt yarin acik ki