Kuveyt Lise Mezunu Türk Personel Alımı Hakkında Yalanlama

Kuveyt faaliyet gösteren Al Surra Hospital isimli hastane bünyesinde Türk uyruklu personel alımı yapacağını duyurmuştu. Yayımlanan ilanda lise mezunu sağlık kadrolarına personel alımı yapılacağı ifade edilmişti. Ancak Kuveyt Büyükelçiliği tarafından açıklama yapıldı ve herhangi bir personel alımının söz konusu olmayıp, bahsekonu ilanın vatandaşları istismar etmeye yönelik olduğu belirtildi.

EKONOMİ 06.09.2019, 12:09 06.09.2019, 12:12
Kuveyt Lise Mezunu Türk Personel Alımı Hakkında Yalanlama

Kuveyt faaliyet gösteren Al Surra Hospital isimli hastane bünyesinde Türk uyruklu personel çalıştıracağını duyurmuştu. Konu le ilgili olarak Türk personel alımı için ilan yayımlandı. Yayımlanan ilanda sağlık kadrolarında personel alımı yağılacağı ifade edildimişti. 

Kuveyt sınırları içerisinde inşaa edilen ve 15 Aralık 2019 tarihinde hasta kabulüne başlayacak olan ve Kuveyt için son derece önem arz eden hastanede Türk personel çalıştırılacağı ifade edilirken ilanda alım yapılacak olan kadrolar da belirtilmişti:

- 650 Hemşire

- 45 Anestezi Teknikeri

- 45 Ameliyathane Teknikeri

- 30 Laboratuvar Teknikeri,

- 30 Radyoloji Teknikeri

- 25 Ebe

20 Ağız ve Diş Sağlığı Teknikeri

- 40 Diyaliz Hemşiresi

2. Grup Kadrolar için şöyle;

- 150 Bilgi İşlem Personeli

- 7 Saç Ekim Uzmanı

- 9 Perfüzyonist

- 31 Fizyoterapist

- 10 Patoloji Teknikeri

- 65 Acil Tıp Teknisyeni 

- 65 Paramedik Personel

- 10 Biyolog

- 10 Odyometri

- 5 Diş Protez Teknikeri

GENEL ŞARTLAR

Ayrıca ilana başvuru yapacak olan adaylarda bazı şartların arandığı belirtildi. Bu şartlara haiz olmayan adayların başvuruları kabul edilmeyecektir. İşte aranan şartlar:

18 yaşından büyük olmak,

İlanlarda belirtilen öğrenim düzeylerinde mezun olmuş olmak,

Mezuniyet durumunu belgelendirmek,

Kamu haklarından mahrum bulunmamak,

 Adli sicil kaydı ve adli sicil arşiv kaydı bulunmamak,

Erkek adaylar için, muvazzaf askerlik görevini tamamlamış olmak veya muaf olmak veya en az 1 (bir) yıl ertelemiş olmak,

Aktif göreve başlamadan verilecek olan hızlandırılmış dil kursuna (adayın hastanemiz bünyesinde işe başlayışı yapıldıktan sona hızlandırılmış dil eğitimi ve hastane oryantasyon eğitimi Kuveyt de başlayacaktır) katılım için bir engeli olamamak, 

24 saat esasına dayalı çalışmasına engel olabilecek hastalığının bulunmaması,

Kuveyt Büyükelçiliği tarafından bir duyuru yayımlandı. Yayımlanan duyuruda herhangi bir personel alımının söz konusu olmayıp, bahsekonu ilanın vatandaşları istismar etmeye yönelik olduğu belirtildi. 

YAYIMLANAN DUYURU

"Ülkemizdeki bazı internet sitelerinde 27 Ağustos 2019 tarihinde “Al Surra Hospital KPSS şartı aranmadan 1182 sağlık personeli alacak“başlıklı bir iş duyurusu ve buna ilişkin haberlerin yayınlandığı görülmüştür. Yapılan incelemede, sözkonusu ilanın içeriğinde bahsedilen “Al Surra Hospital” adlı bir hastanenin Kuveyt’te bulunmadığı, dolayısıyla herhangi bir personel alımının sözkonusu olmayıp, bahsekonu ilanın vatandaşlarımızı istismar etmeye yönelik olabileceği anlaşılmıştır.

Bu çerçevede, vatandaşlarımızın anılan iş duyurusuna itibar etmemesi önemle duyurulur.

Öte yandan, vatandaşlarımızın Kuveyt’teki çalışma mevzuatına ve şartlarına ilişkin, aşağıda irtibat bilgileri kayıtlı Büyükelçiliğimiz Çalışma Müşavirliği’yle temas etmeleri mümkündür."

Duyurunun Detayları İçin TIKLAYIN.

Yorumlar (4)
Necdet 3 ay önce
Doğru Bi habermi bu
Coşkun 3 ay önce
Konsolosluk uyarmış dolandırıcılar habeniz olsun
Asiye nur 3 ay önce
Doğru bi haber mi bu
Kamu yönetimi 3 ay önce
Kamu yönetimi mezunuyum kamu yönetimi mezunlarına kadro açılmasını istiyoruz Kamu yönetimi mezunlarına ağırlık verilmelidir sesimizi duyun artık lütfen destek verin arkadaşlar