KYK Kredi borcu olanlar hakkında önemli gelişme!

Üniversite eğitimleri boyunca KYK tarafından verilen krediyi kullanan öğrencilerin bu sabah hesaplarına haciz işlemi konulmasının ardından Milliyetçi Hareket Partisi Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz, TBMM Genel Kurulu'nda öğrencilerin ödemekte zorlandıkları KYK borçlarıyla ilgili olarak flaş bir açıklama yaptı.

EKONOMİ 12.11.2019, 23:14
KYK Kredi borcu olanlar hakkında önemli gelişme!

KYK borcu olan milyonlarca öğrenci sıkıntılarının çözülmesi için dört gözle TBMM'den çıkacak kararları bekliyor.

KYK BORÇLARI TBMM GENEL KURULUNDA GÖRÜŞÜLDÜ

TBMM Genel Kurulu'nda KYK Kredi Borcu olan öğrenciler hakkında Milliyetçi Hareket Partisi Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz, dikkat çeken bir açıklamada bulundu.

KYK BORÇLARI ERTELENSİN!

Öğrencilerin iş bulana kadar borçlarının ertelenmesi gerektiğini savunan Milliyetçi Hareket Partisi Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz, "Bilindiği üzere, milyonlarca öğrencimiz Kredi ve Yurtlar Kurumunun kredi imkânlarından faydalanmaktadır. Buna göre, öğrencilerin, borçlarını, kredi alımları sonlandığı tarihten iki yıl sonrasında ödemeye başlamaları gerekiyor. İki yıl sonra ödenemeyen borçlara aylık yüzde 1,40 oranında gecikme zammı uygulanıyor. Bu yüzden, geciken borç alınan kredinin 3 katına kadar çıkabiliyor. Bu mevzuyla ilgili mağduriyet yaşayan milyonlarca öğrencimiz bulunmaktadır. Öğrencilerimize uygulanan bu gecikme zammının kaldırılması ve gençlerimize, bir iş buluncaya kadar borçlarını erteleme fırsatının verilmesi sosyal devlet ilkemizin bir gereğidir. Gençlerimizi henüz iş bulmadan faiz ve icra işleriyle ilgili uğraştırmak, karşılaştıkları diğer zorlukların yanına bir de gecikme faiziyle katlanan bu borçları eklemek doğru değildir." ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)