Lojistik Köy Kuruluyor! 5 Bin 400 Personel Alımı Yapılacak

Diyarbakır-Elazığ kara yolu üzerinde 229 hektarda kurulacak Lojistik Köy kapsamında 5 bin 400 kişi işe alınacak. İşte Lojistik köy ile alakalı olarak tüm detaylar.

EKONOMİ 30.04.2019, 17:23 30.04.2019, 17:31
Lojistik Köy Kuruluyor! 5 Bin 400 Personel Alımı Yapılacak

Diyarbakır'da 229 hektar üzerinde 5 bin 400 kişiye iş kapısı olacak Lojistik Köy kuruluyor...

Bir oteldeTürkiye'nin öncü lojistik firma yöneticileri ve temsilcilerinin katılım sağladığı Lojistik Köy tanıtım toplantısı gerçekleştirildi ve Vali Hasan Basri Güzeloğlu açıklamasında yeni dönem içerisinde kent ekonomisi kavramlarının öne çıkacağını ifade etti.

Güzeloğlu ayrıca açıklamasında;

"Kalkınmanın sürdürülebilir ve kalıcı olmasının amacı budur.

Diyarbakır, Türkiye'nin makro ölçekteki büyük hedef ve önceliklerinde de bölgesel ölçekte de tanımlayıcı bir şehridir." dedi.

Ticaret kapısı ifadelerini kullanan Güzeloğlu ayrıca;

"Çevre illerin hepsini belirleyen, yönlendiren, ekonomik ve sosyal anlamda etkileyen bir ağırlık merkezidir. Hükümetimizin programında yer alan, dış ticaretin özellikle öne çıkması ve komşularla ticaretin yoğunlaşması sürecinde Diyarbakır, çok kritik bir role sahiptir.

Lojistik Köy, bölgesel ölçekte Türkiye'nin, Orta Doğu, Asya ve dünyayla buluşmasını sağlayacak bir merkez olarak düşünülüyor. Bunu sağlayacak altyapımızın olduğunu biliyoruz." dedi.

LOJİSTİK KÖY 5 BİN 400 KİŞİYE İŞ KAPISI OLACAK

Diyarbakır Valiliği koordinasyonunda Diyarbakır-Elazığ kara yolu Gözalan Mahallesi'nde, yaklaşık 229 hektarda "Lojistik Köy" kurulacak ve orada 2 bin 500 metrekarelik 23 depo, 5 bin metrekarelik 11 depo, 10 bin metrekarelik 24 depo olmak üzere toplam 58 depo yer alacak.

Diğer yandan "Lojistik Köy"de ilk etapta yaklaşık 5 bin 400 kişi istihdam edilecek.

Yorumlar (0)