LPG OTOGAZ'da indirim müjdesi- 4 Aralık indirim miktarı

LPG otogazda bu geceden geçerli olmak üzere bir indirim yapıldığı açıklandı. Bizlerde LPG fiyatları hakkında merak edilen tüm detayları paylaşıyoruz. İşte 4 Aralık LPG fiyatlarıyla alakalı olarak son durum. Peki LPG fiyatları ne kadar oldu? LPG fiyatları hakkında merak edilenler...

EKONOMİ 03.12.2018, 18:37 03.12.2018, 23:19
LPG OTOGAZ'da indirim müjdesi- 4 Aralık indirim miktarı

Otogazın litre fiyatında gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere 32 kuruşluk indirim gerçekleşecek.

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikasından (EPGİS) alınan bilgiye göre, söz konusu indirim otogazın pompa fiyatlarına yansıyacak.

Buna göre, Otogazda Eşel Mobil Sistemi'nin uygulanmaya başladığı tarihten bu yana ilk indirim gerçekleşecek ve otogazın litre fiyatındaki 32 kuruşluk indirim bu geceden itibaren pompa fiyatlarına da yansıyacak.

Akaryakıt fiyatlarında mayıs ayından itibaren uygulanan eşel mobil sistemiyle, uluslararası petrol piyasaları ve kurda meydana gelen değişiklikler ÖTV ayarlamasıyla tüketiciye zam olarak yansıtılmadan dengelenmeye çalışıldı.

Yapılan yeni indirime göre İstanbul ve Ankara’da 3,83 TL/Litre olan LPG’nin yeni fiyatı 3,51 TL/Litre olacak. İzmir’de ise 3,81 TL olan LPG artık 3,49 TL’den satılacak.

Fiyatlarda ÖTV'den karşılanan miktarın altına düşülmesi durumunda indirim gerçekleştirildi.

Geçen ay benzin ve motorinde bu miktarın altına düşülmesi sonucunda gerçekleşen indirim miktarları da pompaya yansımıştı.

Yorumlar (0)