LPG Otogaz Fiyatlarına Gece Yarısı Zammı! Yapılan Zam Fiyatlara Yansıtılacak Mı?

LPG fiyatlarına gece yarısı zammı yapıldı. Yapılan zam EPGİS tarafından duyuruldu. Peki söz konusu zam fiyatlara yansıtılacak mı? Konuya ilişkin tüm ayrıntıları ve zamma dair yapılan açıklamayı siz okuyucularımızla buluşturuyoruz.

EKONOMİ 10.09.2018, 23:09 10.09.2018, 23:54
LPG Otogaz Fiyatlarına Gece Yarısı Zammı! Yapılan Zam Fiyatlara Yansıtılacak Mı?

Ekonomide yaşanan hareketlilik ve döviz kuruna bağlı fiyat artışları devam ediyor. Özellikle enflasyon rakamlarının artış gösterdiği şu dönemlerde bu artışlardan en çok etkilenen kalemlerden birisi de akaryakıt fiyatları oldu. 

Bu kapsamda son zam haberi LPG Otogaz fiyatlarına yönelik geldi. Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS) yapmış olduğu bir açıklama ile LPG Otogaz fiyatlarına zam yapıldığını duyurdu. Konuya ilişkin yapılan açıklamanın detayları şu şekilde,

LPG OTOGAZ FİYATLARINA 9 KURUŞLUK ZAM

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS) kendisine ait sosyal medya hesabı üzerinden yapmış olduğu bir açıklama ile LPG Otogaz fiyatlarına litre başına 9 kuruşluk zam yapıldığını duyurdu. 11 Eylül tarihinden itibaren geçerli olacak zam tutarının ise Özel Tüketim Vergisinden karşılanacağı ve fiyatlara yansıtılmayacağı açıklandı.

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası'nın (EPGİS) resmi Twitter hesabı üzerinden LPG Otogaz fiyatlarına ilişkin yapmış olduğu zam açıklaması şu şekilde, “Akaryakıt ürünlerinde ÖTV düzenlemesi; 11/09/2018 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere; LPG Otogazda 9 krş/LT Fiyat artışı gerçekleşmiş olup artış ÖTV'den karşılandığından pompa fiyatlarına yansımayacaktır”

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (0)