banner731

LPG'ye İndirim Yapıldı! LPG Fiyatları Ne Kadar? 3 Aralık LPG Fiyatları

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikasından (EPGİS) tarafından yeni bir detaylar paylaşıldı ve buna göre LPG fiyatlarına indirim yapıldığı açıklandı. Peki LPG fiyatlarına ne kadar indirim yapıldı? LPG fiyatları ne kadar oldu? LPG fiyatlarına yapılan indirim gece yarısından itibaren geçerli olacak mı? LPG fiyat indirimi pompaya yansıyacak mı? LPG fiyatlarıyla alakalı olarak son bilgileri sitemizde okurlarımızla paylaşıyoruz. İşte 3 ve 4 Aralık LPG fiyatları...

EKONOMİ 03.12.2018, 18:57 03.12.2018, 23:19
LPG'ye İndirim Yapıldı! LPG Fiyatları Ne Kadar? 3 Aralık LPG Fiyatları

Otogazın litre fiyatında gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere 32 kuruşluk indirim gerçekleşecek.

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikasından (EPGİS) alınan bilgiye göre, söz konusu indirim otogazın pompa fiyatlarına yansıyacak.

Buna göre, Otogazda Eşel Mobil Sistemi'nin uygulanmaya başladığı tarihten bu yana ilk indirim gerçekleşecek ve otogazın litre fiyatındaki 32 kuruşluk indirim bu geceden itibaren pompa fiyatlarına da yansıyacak.

Yapılan yeni indirime göre İstanbul ve Ankara’da 3,83 TL/Litre olan LPG’nin yeni fiyatı 3,51 TL/Litre olacak. İzmir’de ise 3,81 TL olan LPG artık 3,49 TL’den satılacak.

Akaryakıt fiyatlarında mayıs ayından itibaren uygulanan eşel mobil sistemiyle, uluslararası petrol piyasaları ve kurda meydana gelen değişiklikler ÖTV ayarlamasıyla tüketiciye zam olarak yansıtılmadan dengelenmeye çalışıldı. Fiyatlarda ÖTV'den karşılanan miktarın altına düşülmesi durumunda indirim gerçekleştirildi.

Geçen ay benzin ve motorinde bu miktarın altına düşülmesi sonucunda gerçekleşen indirim miktarları da pompaya yansımıştı.

Yorumlar (7)
Metin kacar 12 ay önce
Seçim geliyor normaldir
Deniz TAŞCI 12 ay önce
Hay ağzın bal yesin
Emre sungu 12 ay önce
Gecende dustu ama pompaya yansimadi benzinliklerde fiyatlar inmiyor
Erkan 12 ay önce
Geç bile kaldı dolar 5 liraya düştü gelen zamlar aynı duruyor
Aydin 12 ay önce
Bedavada yapmanız size oy yok hiç heveslenmeyin artık yemiyoruz.
Feraye 12 ay önce
Seçimden sonraki akibeti ne olu acaba seçim sonrası büyük bir zam yagmuru başlar
Sezgin 12 ay önce
Lpg En Az 3 tl Olması Gerekiyor