Maaşlar 32 Bin TL'ye Kadar Çıktı! THY'de Protokol İmzalandı

Türk Hava Yolları tarafından alınan kararla beraber kurların artmasından sonra pilot olma şartlarında boy sınırının azaltıldığı ifade edilmişti. Buna yönelik olarak maaşlara yüzde 20 oranında zam yapıldığı belirtildi. Hava İş Sendikası ile THY arasında imzalanan protokole göre de diğer çalışanlara ise yüzde 10 oranında zam yapıldığına yer verildi.

Maaşlar 32 Bin TL'ye Kadar Çıktı! THY'de Protokol İmzalandı

THY tarafından alınan kararla beraber kurların artmasıyla beraber pilot olmada boy sınırı yeniden düzenlenmişti. Bununla beraber maaşlara yüzde 20 yapıldığı ifade edildi.

Hava İş Sendikası ile THY arasında imzalanan söz konusu protokole göre de diğer çalışanlara ise yüzde 10 oranında zam yapıldığı açıklandı.

Habertürk'te yer alan habere göre; döviz kurunda yaşanan artışla beraber Türk Lirası'nın değersizleşmesiyle beraber THY'nin filosundaki yerli ve yabancı pilotların işten ayrılışlarında artış yaşandığı belirtildi.

Buna bağlı olarak daha çok pilot aday adayının başvuru yapmasına yönelik olarak lisans dışında önlisans mezunlarınıda kabul etmeye başlayan THY boy limitlerine takıldığı için başvuruda  bulunamayan adaylara fırsat sağlamış ve Erkek adaylar için boy 1 metre 65 santim, kadınlarda ise 1 metre 60 santimden kısa olmaması şartı 1 metre 57 santime indirildiğim kamuoyu ile paylaşılmıştı.

Daha sonra Hava İş Sendikası ile THY arasında imzalanan protokole göre pilotlara yüzde 20, diğer çalışanlara ise yüzde 10 oranında zam yapıldığı ifade edildi.

Artık bundan böyle kabin amirlerine aylık brüt 750 TL Kabin Amirliği Primi verilmesine ilişkin protokol imzalandığı açıklandı.

Diğer yandan dar gövdede uçan bir kaptan pilotun yaklaşık 27.000 TL olan maaşı yapılan zamla beraber 32.000 TL’yi geçtiği duyuruldu.

Kamupersoneli.net I ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE