Maliye Bakanı Ağbal'dan 2018 Bütçe Değerlendirmesi! 'Kamu Harcamalarında Kemer Sıkacağız'

Maliye Bakanı Naci Ağbal, kamu harcamalarının geleceğine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Maliye Bakanı Ağbal'dan 2018 Bütçe Değerlendirmesi! 'Kamu Harcamalarında Kemer Sıkacağız'

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda, kamuoyunda "torba tasarı" olarak bilinen Bazı Vergi Kanunları ile Kanun ve KHK'larda Değişiklik Yapan Kanun Tasarısı görüşmelerine devam ediliyor. Görüşmeler kapsamında bir konuşma yapan Maliye Bakanı Naci Ağbal önemli açıklamalarda bulundu. 

''KAMU HARCAMALARINDA KEMER SIKACAĞIZ''

Konuşmasında ekonominin geleceğine ilişkin açıklamalarda bulunan Maliye Bakanı Naci Ağbal kamu harcamalarında kemer sıkacağız vurgusunda bulundu. Bakan Ağbal'ın konuya dair açıklamaları şu şekilde, ''Ekonominin ihtiyaçlarına göre, kamu harcamalarında 2018 yılında ciddi anlamda kemer sıkacağız. Cari harcamalarımız başta olmak üzere, birçok alanda, bütçeyi açıkladığımızda onları da sizlerle paylaşacağım. Gerçekten kamu 2018 yılında kemer sıkacak."

Maliye Bakanı Naci Ağbal yapmış olduğu açıklamasında ayrıca, Türkiye ekonomisi uçurumun kenarındaymış gibi" açıklamalara kimsenin inanmayacağını aktararak, Türkiye ekonomisinin yüzde 5'in üzerinde büyüyeceğini, kişi başına milli gelirin artacağını, eğitim, sağlık ve altyapıda yatırımlara devam edileceğini belirtti. 

Kamupersoneli.net - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 14 Ekim 2017, 00:02
YORUM EKLE
YORUMLAR
mustafa
mustafa - 2 yıl Önce

alıştık biz zaten adamı olan yerleşti.