Maliye Bakanı Ağbal'dan Hurda Araçlara İlişkin Önemli Açıklama

Maliye Bakanı Naci Ağbal 1997 model ve daha eski taşıtlara ilişkin çeşitli açıklamalarda bulundu. Bakan Ağbal açıklamalarında söz konusu araçlar için yapılan düzenlemenin 2.1 milyon aracı kapsadığını belirtti.

EKONOMİ 08.05.2017, 16:31
Maliye Bakanı Ağbal'dan Hurda Araçlara İlişkin Önemli Açıklama

Maliye Bakanı Naci Ağbal, NTV canlı yayınında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Bakan Ağbal burada yaptığı açıklamalarında yeniden yapılandırma düzenlemesine ilişkin yürürlüğe giren düzenlemede ocak ayındaki ödemelerin mayısa ertelendiğini hatırlattı. Konu ile ilgili olarak Maliye Bakanı Naci Ağbal'ın açıklamaları şöyle oldu;

"Biliyorsunuz önceki yeniden yapılandırma kanununa özel bir hüküm koyduk. Yeniden yapılandırmaya müracaat etmiş bir vatandaşımız ilk iki taksitini yatırmazsa kanunun getirdiği imkanlardan yararlanma şansını kaybediyor."

"MAYIS AYINDA ÖDEMELERİNİ YAPMALARI GEREKİYOR"

"Borcunu yapılandırmış tüm mükelleflerimizin, ister peşin ister taksit olsun mayıs ayında ödemelerini mutlaka yapmaları gerekiyor... Vatandaşlarımızdan özellikle istirham ediyorum, bunun telafisi yok. Yeni yapılandırma kanunu hiçbir şekilde ödenmeyen dönemler için yeni bir imkan sunmuyor. 'Ben mayıs ayında bu taksitimi veya peşin ödememi yapmayayım da yeni gelen yeniden yapılandırma kanunundan yararlanayım' diye düşünüyorlarsa kanuna özel hüküm koyduk, mayıs ayında taksitini ödemeyenler yeni yapılandırma kanunundan yararlanamıyorlar."

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (0)