Maliye Bakanı Ağbal'dan Önemli Vergi İndirimi Açıklaması

Maliye Bakan Naci Ağbal 2017 yılında yeniden vergi indiriminin olup olmayacağına ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Maliye Bakanı Ağbal'dan Önemli Vergi İndirimi Açıklaması

Maliye Bakanı Naci Ağbal vergi açıklamasında bulundu.

Maliye Bakanı Ağbal, mobilya, beyaz eşya ve konutta vergi indirimlerinin amacı karşıladığını belirtti. 2017 yıl sonuna kadar vergilere ilişin herhangi bir düzenleme planının olmadığını ifade etti.

‘İndirimler Amacı Karşıladı’

Maliye Bakanı Naci Ağbal, yıl sonuna kadar herhangi bir düzenleme planının olmadığını vurgulayarak; “Mobilya, beyaz eşya ve konutta vergi indirimleri geçici vergi indirimleridir, indirimler amacı karşıladı” ifadesini kullandı.
Maliye Bakanı Ağbal, büyümede yakalanan ivmenin indirimlerin devam etmesini gerekli kılmadığını kaydetti.

2017 SONUNA KADAR VERGİ İNDİRİMİ OLMAYACAK

Maliye Bakan Naci Ağbal bundan önce vergi indirimine ilişkin yaptığı açıklamasında "Kanundan kaynaklanan bir sıkıntı var. Şimdi onu değiştiriyoruz. Tevsi yatırımlarda yatırım indiriminin çok daha hızlı bir şekilde realize olmasının önünü açıyoruz." ifadelerine yer vermiş ve vergi indiriminin yapılacağını müjdelemişti.

Bu kapsamda Bakan Ağbal yeni yaptığı açıklamasında 2017 yılı içinde yeniden bir vergi indiriminin yapılmayacağını ifade etti. 

Kamupersoneli.net - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE