Maliye Bakanı Ağbal'dan Ücret Artışı Açıklaması

Maliye Bakanı Naci Ağbal ücret artışı hakkında yaptığı açıklamasında "asgari ücret dahil yapılan tüm artışlara bakın enflasyonun üzerinde bir artış yapıldığını göreceksiniz" dedi.

EKONOMİ 15.02.2017, 08:39
Maliye Bakanı Ağbal'dan Ücret Artışı Açıklaması

Maliye Bakanı Naci Ağbal ücret artışları hakkında çeşitli açıklamalar yaptı. Bakan Ağbal açıklamasında  "Asgari ücret dahil olmak üzere bütün yapılan artışları enflasyonun karşısına koyun her zaman için çalışan, enflasyonun üzerinde bir ücret artışı almıştır." ifadelerine yer verdi. 

Vergiye uyumlu mükelleflere vergi indirimi düzenlemesinin de bulunduğu Gelir Vergisi Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda görüşülmeye devam ediyor. 

İşçi ve işveren temsilcileri söz konusu teklifin vergiye uyumlu mükelleflere vergi indirimini düzenleyen maddesine ilişkin görüşlerini paylaşıyorlar. İşçi temsilcileri artan vergi oranlarını eleştirerek ücretli çalışanların da vergi indirimi kapsamına alınmasını istiyor.

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Ağbal, her şeyin bir temel mantığı olduğunu onun kaybedilmemesi gerektiğini dünyanın neresine gidilirse gidilsin vergide artan oranlılık ile vergi adaleti bakımından olmazsa olmaz kurallar bulunduğunu söyledi.

Kamupersoneli.net | ANKARA

Yorumlar (0)