Maliye Bakanı Ağbal: KDV Kanununda Köklü Değişiklikler Yapacağız

Maliye Bakanı Ağbal, Kredi Garanti Fonu'nda daha şimdiden 70 milyar lirayı aştıklarını belirtti. Bakan Ağbal KDV Kanunu hakkında da açıklama yaparak "inşallah neşter vuracağız" dedi.

EKONOMİ 05.03.2017, 15:27 05.03.2017, 15:27
Maliye Bakanı Ağbal: KDV Kanununda Köklü Değişiklikler Yapacağız

Maliye Bakanı Naci Ağbal, Adapazarı'nın Serdivan ilçesinde, bir restoranda Sakarya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası üyeleriyle bir araya geldi, yaptıkları çalışma ve teşvikleri katılımcılara aktardı.

Maliye Bakanı Naci Ağbal KDV Kanunu hakkında da açıklamalarda bulundu. Bakan Ağbal'ın açıklaması ise şöyle oldu;

KDV KANUNUNDA KÖKLÜ DEĞİŞİKLİKLER

"Yani anayasada bugün yaptığımız değişiklikler aslında yapacağımız değişikliklerin olmazsa olmaz birinci merhalesini oluşturuyor. Anayasada bu değişikliği yaptıktan sonra çok kapsamlı, kamu yönetimini temelden değiştiren yasaları da inşallah ardı ardına getireceğiz. Daha küçük, efektif, rasyonel ve daha vatandaş odaklı bir kamu yönetimini inşallah inşa edeceğiz. Kamu maliyesi bakanlık olarak bizim en fazla önemsediğimiz alan. Bugün kamu maliyesine baktığınızda bütçemizin iki yakası Allah'a şükür bir arada, bütçe açıklarımız yüzde 1'ler seviyesinde, borcun milli gelire oranı yüzde 30'un altında.

Buralarda hiçbir sorun yok, yani Türkiye'nin kamu maliyesinin sürdürülebilirliği noktasında herkes mutabık ama yetmez, ne yapmamız lazım? Kamu gelirlerinin ve harcamalarının kalitesini artırmamız, mali sürdürülebilirliği kurumsal anlamda pekiştirmemiz lazım. Onun için diyoruz ki, Vergi Sulh Kanunu, Gelir Vergisi Kanunu reformu ve en son da bu Katma Değer Vergisi Kanununa inşallah neşter vuracağız. KDV Kanununda da köklü değişiklikleri inşallah hayata geçireceğiz."

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (1)
harun can 2 yıl önce
bir şeyi değiştiriyolarsa yandık kesin artırırlar ...