Maliye Bakanı Ağbal'dan Kamuya Personel Alımlarına İlişkin Önemli Açıklama

Maliye Bakanı Naci Ağbal, 2018 yılı personel alımı geçen yıla benzer rakamlarda olacağını belirti. Alımların öncelikli olarak eğitim, sağlık ve yargı alanlarında olacağını açıkladı.

EKONOMİ 20.09.2017, 12:01 20.09.2017, 15:25
Maliye Bakanı Ağbal'dan Kamuya Personel Alımlarına İlişkin Önemli Açıklama

Maliye Bakanı Naci Ağbal, 2018 yılında kamu personel alımı ile ilgili açıklamalarda bulundu. 2018 yılında öncelikli olarak eğitim, yargı, sağlık gibi kritik alanlarda personel alımı yapılacağını vurgulayan Ağbal, Orta Vadeli Program (OVP) ve bütçe çalışmalarının sürdüğünü de bildirdi.

Geçen Yıla Benzer Rakamda Alım Olacak

Gelecek yılda kamuya belirli sayıda personel alınacağını ifade eden Bakan Ağbal, OVP açıklandığında rakamların net şekilde görüleceğini belirterek; "Gelecek yıl öncelik öğretmen, hakim, savcı, sağlık personeli ve araştırma görevlisi alımlarında olacak. Geçen yıllarla benzer rakamlar olacağını söyleyebilirim" ifadelerine yer verdi.

Dolar İstikrar Gösteriyor

Maliye Bakanı Naci Ağbal döviz kurlarına dair değerlendirmelerde bulunarak; şu anda dolar ve finansın piyasalarının seviyesi bakımından istikrar gösterdiğini belirtti. Doların kendi şartları altında inip çıkabileceğini ifade ederek;  "Millet  doların seviyesine bakacağına, otursun işine gücüne baksın. Millet oturmuş  kalkmış 'Üç ay sonra, altı ay sonra dolar kuru ne olacak...' Sanki falcılar. Bunu  yaparak 'ekonomistim' diyenlere de şaşırıyorum" açıklamasını yaptı.

‘Herkes İşine Gücüne Baksın’

Ekonomide büyük bir siyasi belirginliğin olduğunu belirten Bakan Ağbal, güçlü bir ivme yakalandığını vurgulayarak; "Güçlü ekonomik ivme yakaladık. Bütün bu parametreler ekonomideki  gelişmeleri etkiliyor. Kurun seviyesine ilişkin teknik değerlendirmeler olur,  buna saygı duymak lazım ama onun dışında ‘geleceği gören kahin' edasıyla doların  seviyesine ilişkin ölçü, rakam biçenlere kimse bakmasın. Herkes işine, gücüne  baksın" ifadelerine yer verdi.

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (0)