Maliye Bakanı Albayrak'tan Çok Önemli Döviz Açıklaması

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak dolar fiyatlarında gece saatlerinde yaşanan gelişmelere dair çok önemli açıklamalarda bulundu. Detaylar haberimizde...

EKONOMİ 12.08.2018, 23:07 13.08.2018, 00:00
Maliye Bakanı Albayrak'tan Çok Önemli Döviz Açıklaması

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak dolar fiyatlarının 7.20 bandına yükselmesinin ardından konuya dair çok önemli açıklamalarda bulundu. 

Türkiye'nin ekonomik olarak saldırı altında olduğu vurgusunda bulunan Berat Albayrak ekonomiye ilişkin ortaya atılan iddialara yönelik değerlendirmelerini de kamuoyu ile paylaştı. 

MALİYE BAKANI ALBAYRAK'TAN FLAŞ DÖVİZ AÇIKLAMASI

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ekonomiye ilişkin yapmış olduğu açıklamasında Türkiye'de yaşanan bu durumun gelişmekte olan ülkelere yapılan bir saldırı olduğunu söyledi. Türk Lirasının direkt olarak ABD Başkanı tarafından hedef alınmasına vurgu yapan Bakan Albayrak aksiyon planlarının hazırlandığını söyledi. 

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın konuya ilişkin açıklamaları şu şekilde.

"Küresel finansal sistemin en büyük oyuncusunun başlattığı bu saldırı, tüm gelişmekte olan ülkelerde benzer durumu ortaya çıkarır. Çıkardı da zaten. Bugün yaşanan tabloda, ülkemizin parasının doğrudan bir ABD Başkanı tarafından hedef alındığı böyle bir ortamda, Türk ekonomisine kırılganlık suçlaması yapmak art niyetliliktir." 

"Bankalarımızla birlikte kurdaki bu dalgalandırmanın en fazla etkilendiği kesim olan reel sektör firmalarımızın KOBİ'ler dahil durumlarıyla ilgili aksiyon planımızı hazırladık. Bankalarımız ve BDDK ile beraber gerekli önlemleri hızlı bir şekilde alacağız. Pazartesi sabahtan itibaren piyasaları rahatlatmak amaçlı olarak kurumlarımız gerekli aksiyonları alacak ve bu konuda gerekli duyuruları piyasa ile paylaşacaklar. Dediğim gibi, tüm önlem ve aksiyon planlarımız hazır."

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (4)
penaber 1 yıl önce
hah Allahina kurban çakala cukala firsat verme keko
Vatansever 1 yıl önce
Büyük kriz geldi çattı herkes uyusun lafla uğraşalım müdahale edin şu piyasalara artık
Kemal 1 yıl önce
Hiç bir halt yapamaz
HCA 1 yıl önce
Onun yapacaği en büyük aksiyon planı arkasına bile bakmadan türkiyeden kacmaktan baska büyük ve rezil bir plan olamaz