Maliye Bakanı Berat Albayrak'tan Kamuya Personel Alımı Açıklaması

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda 2019 yılı bütçe teklifi görüşmeleri sırasında yapmış olduğu konuşmasında önümüzdeki yıllarda kamuya personel alımlarına dair çok önemli ifadeler kullandı. Bakan Albayrak personel alımlarına dair ifadelerinde alımların azaltılacağını ifade etti.

EKONOMİ 23.10.2018, 21:43
Maliye Bakanı Berat Albayrak'tan Kamuya Personel Alımı Açıklaması

2019 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Teklifi ile 2017 Yılı Merkezi Yönetim Kesin hesap Kanunu Tasarısı, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'na sunuldu. 

Bu kapsamında bir konuşma gerçekleştiren Maliye Bakanı Berat Albayrak bütçe konusuna dair öngörüleri ve tasarrufu kapsamında atılacak adımları değerlendirdi. Bütçeye bağlı olarak kamu kurum ve kuruluşlarına yapılan personel alımlarına değinen Bakan Berat Albayrak'ın konuşmasını sizlerle buluşturuyoruz. 

PERSONEL ALIMLARI GEÇMİŞ YILLARIN ALTINDA OLACAK

Berat Albayrak 2019 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Teklifi ile 2017 Yılı Merkezi Yönetim Kesin hesap Kanunu Tasarıları çerçevesinde yapmış olduğu konuşmasında bütçe gelirlerine ve giderlerine dair tahminleri açıkladı. Buna göre Bakan Albayrak, 2019 yılında bütçe giderlerinin 961 milyar lira, bütçe gelirlerinin 880.4 milyar lira, vergi gelirlerinin 756.5 milyar lira, faiz dışı giderlerin 843.7 milyar lira, bütçe açığının 80.6 milyar lira olması öngörülmüştür, dedi. 

Bu gelir ve gider tablosuna dair detaylı bir bilgilendirme yapan Maliye ve Hazine Bakanı Berat Albayrak, kamuya personel alımlarına dair ise şu ifadeleri kullandı. ''Bütçenin temel özelliği tasarruf bütçesi olmasıdır. Personel alımı geçmiş yılların altında olacak.''

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (2)
MESUT KESKİN 10 ay önce
Kamuya personel alımında tasarruf yapacağınıza kendi gerilerinizden ve giderinizden beleşten geçinen vekillerin aldığı balya balya maaşlarından tasarruf edin Allahtan revamı bu gençliğin,üniversite bitirmişlerin işsiz güçsüz gençliğini boşta geçirmesi.El insaf lütfen vicdanlı haret edin...
Hafsa 10 ay önce
O kadar ihraçlar oldu ona rağmen mi alımlar az olacak bence de kendi bütçe nizi azaltın biraz