Maliye ve Hazine Bakanı Albayrak'tan Ekonomi ve Kur Saldırısı Açıklaması

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ekonomide yaşanan gelişmelere dair açıklamalarda bulundu. Berat Albayrak yapmış olduğu açıklamasında Türkiye'nin yaşadığı kur saldırısının başka bir ülkede planlandığını ifade etti.

EKONOMİ 30.10.2018, 20:48 31.10.2018, 01:52
Maliye ve Hazine Bakanı Albayrak'tan Ekonomi ve Kur Saldırısı Açıklaması

Bilindiği üzere Türkiye yaz aylarının sonlarına doğru bazı ekonomik saldırılara maruz kalmıştı. Ekonomi alanında yaşanılan bu saldırılar sonucu döviz kurları çok yüksek seviyelere çıkmıştı. 

Döviz kurlarında yaşanan gelişmelerin hemen ardından hükümet konuya dair bazı önlem planları hazırlamış ve uygulamaya koymuştu. Bu planlar kapsamında döviz kuru normalleşme eğilimi göstermiş ve 5.50 TL seviyelerine kadar gerilemişti. 

MALİYE BAKANI ALBAYRAK'TAN EKONOMİK SALDIRI AÇIKLAMASI

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ekonomide yaşanan bu sürece dair bazı açıklamalarda bulundu. Türkiye'nin yaşadığı bu saldırının başka bir ülkenin başkentinde planladığını ifade eden Berat Albayrak bu saldırıların püskürtüldüğünü ifade etti. 

Maliye ve Hazine Bakanı Berat Albayrak'ın ekonomiye dair yapmış olduğu saldırı açıklaması;

"Ekonomik saldırılar yabancı bir ülkede planlandı. 10 Ağustos planını yapanlar duvara tosladı. Türkiye'nin aşamayacağı bir sorun yok. Türkiye ekonomisi Ekim ayından itibaren normalleşme sürecine başladı. 2019 yılı piyasalara güven veren yıl olacak"

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (0)