Mansur Yavaş Duyurdu! Ankara'da Öğrenci Evlerinde Su Fiyatlarına Yüzde 50 İndirim Yapılacak!

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi tarafından alınan karara göre öğrenci evlerindeki su ve atık su tarifelerinde yüzde 50 indirim yapılacağı bildirildi... Peki herhangi bir şart var mı? işte tüm detaylar...

EKONOMİ 15.06.2019, 20:04
Mansur Yavaş Duyurdu! Ankara'da Öğrenci Evlerinde Su Fiyatlarına Yüzde 50 İndirim Yapılacak!

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından yeni bir açıklama yapıldı ve Ankara Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın Ankara Su ve Kanalizasyon İdareleri Müdürlüğü (ASKİ) tarafından öğrenci evleri abone tiplerine indirim yapılmasına yönelik Başkanlık yazısının Büyükşehir Belediye Meclisi gündemine taşıdığı belirtildi.

Mecliste kabul edilen kararla belli şartları taşıyan öğrencilerin su faturaları yüzde 50 azalacak.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Yavaş, başkentte öğrenim gören öğrencilere ekonomik anlamda destek olmak amacıyla bu kararı aldıklarını ifade etti.

Öğrencilerin indirimli tarifeden yararlanması için belli şartları yerine getirmesi gerektiğini vurgulayan Yavaş, bu şartları şöyle sıraladı:

"Kamu kurum ve kuruluşları ile özel sektörde gelir getirici bir işte çalışmıyor olması, Mezun olması veya başka bir sebeple okulu bırakması durumunda aboneliğini kapatması, Her yıl öğrenci belgesini ASKİ'ye ibraz etmesi, Ailesiyle birlikte yaşamıyor olması."

Yorumlar (0)