Mansur Yavaş'tan EYT 'lilere genel sağlık sigortalarını yatırma sözü

Emeklilikte Yaşa Takılanlar Ankara'da Tandoğan Meydanı'nda  bir miting düzenledi. Binlerce EYT'linin katıldığı Tandoğan'daki mitinge Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş da katıldı.Yavaş, burada yaptığı  konuşmada EYT'lilere genel sağlık sigortalarını yatırma sözü verdi.

EKONOMİ 08.09.2019, 18:55 08.09.2019, 18:59
Mansur Yavaş'tan EYT 'lilere genel sağlık sigortalarını yatırma sözü

Ankara Büyükşehir Belediye Bakanı Mansur Yavaş, Emeklilikte Yaşa Takılanlara  yönelik alanda yaptığı  konuşmasında şunları kaydetti:

“Sadece Meclis’i beklemek yerine EYT’lilerin herhangi bir talepleri olursa yardım yapmak boynumuzun borcudur demiştik. Ama bir şekilde hala bize soruyorlar ‘EYT’lilerin işleri ne olacak? diye.’ EYT’lilerin haklı mücadelesini desteklerken inşallah bir an önce TBMM bu işi çözer temennisinde bulunmak istiyorum" dedi.

Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Yardımlaşma Derneği Başkanı Gönül Boran ise, “Ne erken emeklilik istiyoruz ne de bütçeye yük getiriyoruz. 38 yaşında da hiç değiliz. Sadece hukuksuzluğa direnip, alın terinin karşılığı olan haklarımızı istiyoruz” dedi.

Mitinge İYİ Parti Toplumsal Politikalar Başkanı ve Ankara Milletvekili Şenol Sunat, İYİ Parti Adana Milletvekili İsmail Koncuk, İYİ Parti Ankara Milletvekili Halil İbrahim Oral da katıldı.

Yorumlar (3)
Vecih 2 hafta önce
02 03 1998 SGK gün 6609 kaç yaşında emekli olabilirim
Senay 2 hafta önce
Keşke öyle bir sözü yerine getirseniz başkanım aylardır gözüme ilaç alamaz oldum gözüme iğne vurucam fakat borçluyum diye yapamıyorum 56 yasindayim
Mert 2 hafta önce
Bunlar teyo emmiyi geçtiler