MASAK Ekonomi İle İlgili Yalan Haber Yapanlara İnceleme Başlattı

Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK) ekonomiyle yaşanan durumlar ile ilgili olarak manipülatif haber yapanlarla ilgili inceleme başlatıldığını duyurdu. Detayları haberimizde siz okuyucularımıza aktarıyoruz.

EKONOMİ 13.08.2018, 01:55
MASAK Ekonomi İle İlgili Yalan Haber Yapanlara İnceleme Başlattı

Ekonomi ve döviz kurunda son dönemlerde hiç olmadığı kadar hareketlilik yaşanıyor. ABD ile Türkiye arasında yaşanan rahip krizi ve ekonomik savaş döviz piyasalarını oldukça etkiliyor. 

Bu kapsamda döviz fiyatları, başta dolar olmak üzere yükselme eğilimindeler. Dolar fiyatlarında yaşanan bu artış için ise hükümet elinden geleni yapıyor. Ancak bu konuda sosyal medya ve bazı basın organlarında manipülatif haberler yapılıyor. 

MASAK EKONOMİ İLE İLGİLİ YALAN HABER YAPANLARI İNCELİYOR

Ekonomide yaşanan bu gelişmelerin ardından sosyal medya ve bazı basın organlarında manipülatif haberler yapanlara inceleme başlatıldı. Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK) tarafından gerçekleştirilecek incemeler ile bu tür haberleri yapanlar tespit edilecek. 

Ekonomi ve dolar kuruna ilişkin yapılan bu haberlerde, kişi ve özel şirketlere ait hesaplarda bulunan "dövizlerin devlet eliyle TL'ye çevrilmesi", dalgalı kur sisteminden vazgeçilip "dolar kurunun sabitlenmesi" gibi iddialar ortaya atılmıştı. 

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (0)