Mayıs Ayı Evde Bakım Parası Yatan ve Yatmayan İller Tam Listesi! 2019 Mayıs Ayı Evde Bakım Maaşı Ödemesi Hangi İllerde Yattı?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından hesaplara yatırılan evde bakım maaşı, il il ödenmektedir. Mayıs ayının gelmesiyle beraber hangi illere evde bakım parası destek ödemelerinin yapıldığı merak ediliyor. İşte evde bakım maaşı ödemesi yapılan illerin tam listesi.

EKONOMİ 16.05.2019, 21:17
Mayıs Ayı Evde Bakım Parası Yatan ve Yatmayan İller Tam Listesi! 2019 Mayıs Ayı Evde Bakım Maaşı Ödemesi Hangi İllerde Yattı?

2019 yılı Mayıs ayı evde bakım parası ödemeleri hesaplara yatırılmaya devam ediyor.

İlgili vatandaşların Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına verdiği banka hesabına yatırılan ödemelere göre vatandaşların bakım ihtiyaçlarına yardım sağlanıyor.

Mayıs ayı evde bakım maaşı ödemesinin hangi illerde yatıp, yatmadığı araştırılıyor. İşte evde bakım maaşına dair detaylar...

EVDE BAKIM PARASI ALMAK İÇİN NASIL BAŞVURU YAPILIR?

Evde bakım maaşı almak isteyenler 3 şartı yerine getirmesi gerekiyor.

1- Gelir kriterlerinin uygun olması,

2- Bakıma muhtaçlık kriteri,

3- Ağır engelli olduğunu belirten sağlık kurulu raporu.

Ayrıca evde bakım parası almak için hane halkının bütün gelirine bakılıyor. Buna engelli kişi de dahil edilmektedir ve ayrıca evde bakım maaşı almak için engelli kişinin ikametgahının bulunduğu yerdeki Aile ve Sosyal Politikalar İl veya varsa İlçe Müdürlüklerine başvurular yapılmaktadır.

MAYIS AYI EVDE BAKIM PARASI YATAN İLLER LİSTESİ

Hatay, Tokat, Aksaray, Antalya, Ordu, Osmaniye, Giresun, Kırşehir, Karabük, Kırklareli, Bursa, Samsun, Mersin, Denizli, Zonguldak, İstanbul, Malatya, Tekirdağ, Aydın, Konya, Bilecik, Manisa, Ankara, Sakarya, Eskişehir, Adıyaman, Çanakkale, Niğde, Balıkesir, Trabzon, Afyonkarahisar, Rize, Bolu, Isparta, Adana, Hakkari, Van, İzmir, Diyarbakır, Iğdır, Çorum ve Uşak

LİSTE SÜREKLİ OLARAK GÜNCELLENMEKTEDİR

Yorumlar (0)