MEB 60 Bin Personel Alımı Başvuruları Nasıl Yapılacak ?

İmzalanan protokol kapsamında MEB bünyesinde okullara 60 bine yakın personel alınacak. TYP kapsamında alınacak 60 bin personel başvuruları nasıl yapılacak Haberimizde...

MEB 60 Bin Personel Alımı Başvuruları Nasıl Yapılacak ?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı arasında Daha Güvenli Bir Eğitim Ortamı İçin Toplum Yararına Program Protokolü imzalandı.

İmzalanan protokol kapsamında MEB bünyesinde okullara 9 bin 473 güvenlik görevlisi ile 47 bin 850 hizmetli alımı yapılacağı belirtildi. Yapılan bu açıklamaların ardından başvuruların nasıl yapılacağı ziyaretçilerimiz tarafından araştırılıyor. Bu kapsamda kamupersoneli.net olarak başvuruların nasıl yapılacağını paylaşıyoruz.

TYP KİMLER KATILABİLİR?

MEB  bünyesinde alınacak yaklaşık 60 bin personel bazı şartlar belirtilmiştir. İŞKUR tarafından belirtilen şartlara göre "Kuruma kayıtlı işsiz olmak, 18 yaşını tamamlamış olmak, Emekli, malul, dul ve yetim aylığı almıyor olmak, Öğrenci olmamak (açıköğretim öğrencileri hariç), TYP’den yararlanılmaya başlanan gün itibarıyla Sosyal Yardım Bilgi sistemi üzerinden yapılacak sorgulamada herhangi bir nakdi sosyal yardım almıyor olmak," haiz olanlar TYP katılabileceklerdir.

İSTİHDAM ŞEKLİ

Ayrıca İŞKUR tarafından TYP'deki istihdam şekli de belirtilmiştir. Konu ile ilgili olarak İŞKUR tarafından "Katılımcıların seçiminde uygulanan 3 ayrı yöntem bulunmaktadır. Her Programın niteliğine göre bu yöntemlerden hangisinin kullanılacağı Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü tarafından belirlenir. Bu yöntemler; Noter kurası yöntemi, Liste (başvuranlar içinden mülakat ya da iş ve meslek danışmanlığı sonucu katılımları uygun görülenlerin belirlenmesi) yöntemi, Yüzde seksen noter kurası, yüzde yirmi liste yöntemi şeklindedir" açıklaması yapılmıştır. 

Aşağıdaki bağlantı adresini kullanarak TYP başvurularınızı yapabilir. Konu ile ilgili olarak detaylı bilgi alabilirsiniz. 

https://goo.gl/VDQG3D

BAŞVURULAR NASIL GERÇEKLEŞTİRİLECEK?

TYP programları kapsamında başvuru yapmak isteyen adaylar başvurularını yukarıdaki bağlantı adresi üzerinden İŞKUR'a kayıt yaptırmak suretiyle başvurularını gerçekleştireceklerdi.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2019, 19:20
YORUM EKLE