Meclis'in Açılmasının Ardından EYT Yasası İçin İlk Somut Adım Geldi

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılmasının ardından EYT Yasası için ilk adım atıldı. Cumhuriyet Halk Partisi tarafından konunun görüşülmesi için bir teklif sunulurken akşam saatlerinde CHP Milletvekili Özkan Yalım'da EYT Yasasına dair önemli açıklamalarda bulundu. Detaylara haberimizden ulaşabilirsiniz.

EKONOMİ 02.10.2018, 18:54 03.10.2018, 01:29
Meclis'in Açılmasının Ardından EYT Yasası İçin İlk Somut Adım Geldi

Emeklilikte Yaşa Takılan (EYT) vatandaşların TBMM'nin açılmasıyla gözleri meclise çevrilmişti. Bu konuda muhalefet partilerinden bazı girişimler bekleyen EYT mağdurları için ilk somut adım gün içerisinde atıldı. 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkanvekilleri Engin Altay, Engin Özkoç ve Özgür Özel, Türkiye Büyük Millet Meclisi, Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanlığına EYT Yasasının görüşülmesi için bir başvuruda bulunmuşlardı. 

CHP tarafından EYT Yasası adına yapılan bu başvurunun ardından konuya dair ikinci bir adım CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım'dan geldi. 

EYT YASASININ TBMM KOMİSYONUNDA GÖRÜŞÜLMESİ İSTENİYOR

CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım kendisine ait sosyal medya hesabı üzerinden yapmış olduğu bir paylaşım ile EYT Yasasına dair açıklamalarda bulundu. Oyun oynanırken kural değiştirilmez başlığı ile yapılan paylaşımda Emeklilikte Yaşa Takılan (EYT) için yapmış olduğu konuşmasını paylaştı. 

Özkan Yalım yapmış olduğu paylaşımında EYT Yasasının mağduriyetlerine dikkat çekerek Meclis'in açılmasıyla birlikte bu yasanın düzeltilmesi gerektiğini vurguladı. Açıklamalarında tüm bu partilere EYT Yasası için çağrıda bulunan CHP Milletvekili Özkan Yalım şu ifadeleri kullandı. ''Bu hatanın bir an önce düzeltilmesi ve hakların kişilere verilmesi için onların yanındayız. Gelin bu mağduriyeti giderelim''

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (1)
Oguz 12 ay önce
Tebrik Ederim.