Meclis Kararı İle Taşeron İşçi Maaşlarına Yeni Düzenleme Yolda!

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM) görüşmeleri devam eden Torba Yasa ile taşeron işçi maaşlarına yeni bir düzenleme getirileceği belirtiliyor.

EKONOMİ 11.10.2017, 09:31 11.10.2017, 10:58
Meclis Kararı İle Taşeron İşçi Maaşlarına Yeni Düzenleme Yolda!

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM) görüşmeleri devam eden Torba Yasa ile Sosyal Güvenlik alanlarında birçok değişiklik yapılacağı belirtiliyor.

Maliye Bakanlığı Maaşları Belirleyecek

Yapılacak söz konusu düzenlemelerin içinde yaklaşık 817 bin taşeronu ilgilendiren önemli bir değişikliğinde görüşüldüğü bildiriliyor.

Hürriyet'ten Noyan Doğan'ın haberine haberine, TBMM'de görüşmeleri devam eden Torba Yasa düzenlemeleri ile yaklaşık 817 bin taşeronun maaşları Maliye Bakanlığı tarafından ödenecek.

Taşeron İşçiler Devlet Bünyesinde Olacak

Kamu kurumlarında istihdam eden taşeron işçiler bu söz konusu düzenlemeden sonra maaşlarını Maliye Bakanlığı'ndan alacaklar. Bu da demek oluyor ki taşeron işçiler bundan sonra Devlet bünyesinde istihdam ediyor olacak.

Bu zamana kadar taşeron işçilerin maaşları, her kamu kurumu kendi sözleşme yapıyor ve sözleşmede de çalışacak olan taşeron işçilerin maaşlarını kendileri belirliyordu.

Ancak TBMM'de görüşülen Torba Yasa düzenlemelerinin sonuçlanması ile birlikte, bundan sonra taşeron işçilerin maaş ödemelerini Maliye Bakanlığı gerçekleştirecek.

Taşeron işçiler Devlet himayesinde maaş almaya başlayacaklar.

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Yorumlar (4)
Taseron 2 yıl önce
Vay vay vay dağ fare doğurdu desenize boşuna kıvırmanın anlamı yok kadro verecekseniz adam gibi verin vermeyeceksiniz delikanlı gibi söyleyen vermeyiz değin abiciyim
Esmer çocuk 2 yıl önce
Taşören sorunu devam edecek gibi . Hiç iyileştirme yapılacak gibi şeyler sezilmiyor ... şunu söyliyeyim inşAllah şuan olduğumuz durumdan kötü olmuyalım
Yunus 2 yıl önce
Ben daha kotu olacagindan korkuyorum bi kere bize kadro sozu verdiler yok maliye bakanligi maas oduyecek yok bole yok soyle kardesim kadro verilirse kadro verilsin.
UĞUR COŞKUN 2 yıl önce
TASORON HAKKINDA IYI SEYLER OLACAK GIBI