Mehmet Şimşek: Para Politikasında Güçlü Adımlar Attık

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, yaptığı açıklamalarla beraber para politikasına yönelik detayları paylaştı. Maliye Politikası hakkında detaylardan bahseden Şimşek endişelerin yersiz olduğunu belirtti.

Mehmet Şimşek: Para Politikasında Güçlü Adımlar Attık

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek; Maliye Politikası hakkında detaylardan bahsetti ve endişelerin yersiz olduğunu belirtti.

Bursa'da konuşan Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek konuyla alakalı olarak;

"Dış talebin destek olduğu, iç talebin bir miktar yumuşayacağı, cari açık, enflasyon gibi dengesizliklerin giderileceği, yönetilebilir noktaya geleceği bir dönemin içindeyiz.

Para politikasında güçlü adım attık. Maliye politikasına ilişkin endişeler yersiz. Yapısal reformlarla da bu süreci güçlendireceğiz

Maalesef Amerikan yönetimi, kendi inşa ettiği kurala dayalı çok taraflı, 2. Dünya Savaşı sonrası ortaya çıkan, aslında dünyanın da şu an itibarıyla menfaatine gördüğümüz yapıyı hırpalıyor.

Şunun net olarak altını çizeyim, Amerika bizim çok önemli bir ticaret ortağımız değil.

Amerika önemli bir ülke, önemli bir müttefikimiz. Anlaşamadığımız konular var ama genel olarak Amerika, önemli bir ülke.

Ticaret, özellikle de otomotiv ihracatı açısından en az etkilenecek ülkelerden biri Türkiye'dir. Onun için o konuda Türkiye'ye ilişkin bir endişeye gerek yok ama genel anlamda havayı bozar." dedi.

Kamupersoneli.net I ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 23 Haziran 2018, 12:12
YORUM EKLE