Memur Adayları ve Memurlar Dikkat! 2018'de En Düşük Memur Maaşının Ne Kadar Olacağı Belli Oldu!

Maliye Bakanı Naci Ağbal, maliye verilerine ilişkin yapmış olduğu açıklamasında memur maaşlarının geleceğine ilişkinde değerlendirmelerde bulundu.

Memur Adayları ve Memurlar Dikkat! 2018'de En Düşük Memur Maaşının Ne Kadar Olacağı Belli Oldu!

Maliye Bakanı Naci Ağbal, maliye verilerine yönelik yapmış olduğu bilgilendirme açıklamasında ekonomik göstergelerde genele yaygın bir iyileşme olduğunu ifade etti. Bakan Ağbal yapmış olduğu açıklamasında ayrıca ekonomi, bütçe ve vergi konularına ilişkin değerlendirmeler de bulundu. 

2018'DE BÜTÇE AÇIĞI 65.9 MİLYAR LİRA OLARAK ÖNGÖRÜLÜYOR

Maliye Bakanı Naci Ağbal, maliye verileri ile ilgili yapmış olduğu açıklamasında Türkiye’nin 2018 yılı bütçe giderinin 762.8 milyar lira, bütçe gelirinin ise 696.8 milyar lira olacağını bildirdi. Bakan Ağbal 2018'de devletin kasasına vergilerden 599.4 milyar lira gireceğini ifade ederek oluşacak bütçe açığının 65.9 milyar lira olarak öngörüldüğünü aktardı. 

HER 100 LİRALIK VERGİNİN 22'Sİ EĞİTİME

Eğitime verilen öneme ilişkinde değerlendirmelerde bulunan Maliye Bakanı Naci Ağbal bütçeden en büyük payı eğitimin alacağını ifade etti. Bakan Ağbal konuya dair şu açıklamada bulundu, “Toplanan her 100 liralık verginin, 22 lirasını doğrudan doğruya eğitime harcayacağız” 

EN DÜŞÜK MEMUR MAAŞI

Maliye verilerine ilişkin yapmış olduğu konuşmasında 2018'de en düşük memur maaşının ne olacağına dair de açıklamalarda bulunan Maliye Bakanı Ağbal Ocak 2018’de en düşük memur maaşının 2 bin 830 liraya çıkacağını söyledi.

Kamupersoneli.net - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE