Memur Sen Açıkladı: Zam Teklifine 2 Puan Daha Eklendi

Memur Sen Genel Başkanı Ali Yalçın memurların zam teklifine ilişkin açıklamalarda bulundu. Ali Yalçın yaptığı açıklamalarında zam teklifine 2 puan daha eklendiğini vurguladı.

EKONOMİ 19.08.2019, 07:33
Memur Sen Açıkladı: Zam Teklifine 2 Puan Daha Eklendi

Memur Sen Başkanı Ali Yalçın sosyal medya hesabından zam teklifine yönelik çeşitli açıklamalarda bulundu. Ali Yalçın yaptığı açıklamalarında Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk'un Kamu İşvereni Heyet Başkanı olarak 2020 yılı için %.4+%4 ve 2021 yılı için %3+%3 şeklindeki Hükümetin yeni teklifini ilettiğini belirtti.

Ali Yalçın yaptığı açıklamalarında bu teklif ilebirlikte, son oturumda sunulan teklifin üzerine 2 puan daha eklenmiş olduğunu vurguladı.

MEMUR SEN'İN AÇIKLAMALARI

Konu ile ilgili olarak Ali Yalçın açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

"Yok hükmünde saydığımız ilk teklife yönelik tepkimizin haklılığını teyit,yeni teklif sunulması çağrımıza olumlu yanıt hükmündeki teklifi değerlendirmek,sürecin geldiği aşamayı,hizmet kollarında yürütülen müzakereleri ele almak amacıyla Başkanlar Kurulumuzu toplantıya çağırdım.

Toplu pazarlık masasının çözüm üretme kapasitesinin harekete geçtiğini gösteren fakat bununla birlikte "çözüm noktası" eşiğinin oldukça altında kaldığını belgeleyen 2 puanlık ilave teklifi, Başkanlar Kurulumuzda her yönüyle ele alacağız.

Hem masanın doğru teklifi üretmesi, hem sahanın doğru tepkiyi vermesi noktasında yürütülecek çalışmaları, alınacak kararları,Başkanlar Kurulumuzun değerlendirmelerini saat 10:00'da Genel Merkezimizde basın ile paylaşacağız."

Yorumlar (10)
Nermin emekli memur 1 ay önce
Yazıklar olsun sizlere elbette sizin maaşlarının dolgun dimi sizlere çok kötü şeyler yazmak istiyorum Allah aldığınız maaşları yedirmesin hastalık yapsın
Galip Deviş 1 ay önce
Memur-sen başkanı milletvekilliğini garantiledi.milletin halı be olursa olsun benim tuzum kuru olsun.cebim dolsun diyorlar.yaziklar olsun.
Kimsesiz Murat 1 ay önce
Bitmiş olan müzakerelerin ve pazarlığın neticesini "AZ SONRA" diyerek bize heyecan yaşatmaya calisiyorlar. Biz ölmüşüz de ağlayanimiz yok.
Mevan 1 ay önce
Adamlar tiyatro oynuyor gibiler.
Selahattin Özkul 1 ay önce
Anlayamıyorum..memur sendikası olmasa, hükümet inanıyorum ki kamu işçisine verdiği zammı verir...fakat sendika çok basit kalıyor..2 puan arttırdı diyor. Anlamiyor
Gunet 1 ay önce
Ali yalcin milletvekilliği garanti oldu artık zorlamazsin hükümeti çok fazla bı teklif gelmiş gibi dır dir yapiyon senden bı bok olmaz milyonların hakkını gaspediyorsun
Serdar OĞUZ 1 ay önce
200 lira Seyyanen zam olacakmış?
Eyüp 1 ay önce
Yıllardır ak partiye oy verdim haram olsun ali yalcın 2 sene öncede aynısını yaptı memurlara ıhanet için oturuyor o koltukta sanmasınlar unutacağım oy oy yok bundan sonra milletvekillerine gelince yüzde 20 memura gelince kamerası enayilik bizde her söylenene inandık şimdi bana chp li derler ismim gerçek araştırın yıllardır kimin bayrağını salladığını gerçekmi yalan mi belli olsun tumhakkim akıp ye ve ali yalçına haram olsun
güçlü memur güçlü memursen 1 ay önce
işçi 2019 yılı için yüzde 8 zam aldı bu dönemde enflasyon 5 çıktı tüik e göre %3 enflasyon üzeri işçiler zam aldı kesinlikle memurlarda bu zammı %3 enfasyon üzeri refah bayını almalıdır. Memursen sonuna kadar direnecektir Ali YALÇIN bey ve ekibine güvenimiz tamdır
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın