Memur-Sen'den Hükümetin Yeni Zam Teklifine Eleştiri !

Hükümet, toplu sözleşmede yetkili Memur-Sen'e yeni zam teklifi sundu Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, zam teklifine ilişkin açıklama yaptı.

Memur-Sen'den Hükümetin Yeni Zam Teklifine Eleştiri !

Memurların maaşlarına yapılacak zammı belirlemek amacıyla Toplu Sözleşme göüşmeleri 1 Ağustos 2017'de başladı. Toplu sözleşme görüşmelerinin başlamasıyla beraber 2017-2018 maaş zam oranları açıklandı.

Hükümetin açıklamalarına göre; memur maaşlarına ilk 6 ay %3, sonraki 6 ay %3 olmak üzere zam oranı 3+3 olarak belirlendi.

Uzlaşı Aranıyor

Toplu sözleşme grüşmelerine, maaşlara yapılacak zamlar konusunda uzlaşmaya gidilmeye çalışılıyor.

Memur-Sen'den Yeni Açıklama

Hükümet, toplu sözleşmede yetkili olan Memur-Sen'e yeni zam teklifi sundu. Sunulan teklifin, daha önceki teklife 0,5 ekleme yapılarak sunulduğu açıklandı. Memur- Sen bu teklifi kabul etmedi.

Memur Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, yeni zam teklifine ilişkin: "Hükümet bize, basın üzerinden buçuklu mesaj veriyor, biz bu buçuklu mesajı kabul etmiyoruz." açıklamasını yaptı.

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 19 Ağustos 2017, 12:31
YORUM EKLE
YORUMLAR
isimsiz
isimsiz - 2 yıl Önce

ilk işim sendikadan ayrılmak olacak şimdiye kadar hukumetin yanındaydınız ne degişti şimdiden sonrada hiç bir sey degişmeyecek onun için ilk işim benim sırtımdan aidat almanız bi kesilsin etrafımdaki arkadaşlarımıda bu konuda ikna etmek